Święty Paweł. Apostoł narodów

Tłumaczenie: Piotr Rak
Wydawnictwo: eSPe
Paul, l'apôtre des nations
83-89167-32-8
święty, święci
A--

Ten duchowy przewodnikpozwala zrozumieć zarówno osobowość św. Pawła, jak również rolę apostoła, jaką odegrał wśród ludów basenu Morza Śródziemnego. Czy naprawdę znamy Pawła, Apostoła podróżnika, jedną z największych postaci chrześcijaństwa? Misjonarza, który według przekazu Dziejów Apostolskich wyruszył na spotkanie rodzących się wspólnot chrześcijańskich? Uczonego w Piśmie i apologetę, który...

Czy naprawdę znamy Pawła, Apostoła podróżnika, jedną z największych postaci chrześcijaństwa? Misjonarza, który według przekazu Dziejów Apostolskich wyruszył na spotkanie rodzących się wspólnot chrześcijańskich? Uczonego w Piśmie i apologetę, który w swych listach nawoływał do jedności i do wiary w Chrystusa?

Jacques Guillet odpowiada na te pytania, proponując nam duchowy przewodnik, który pozwoli nam lepiej zrozumieć zarówno osobowość Pawła, jak również rolę apsotoła, jaką odegrał wobec różnych ludów basenu Morza Śródziemnego

źródło opisu: eSPe, 2003

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/4/5/54_1.jpg