Cela. Historia mordercy, który stał się mnichem

Wydawnictwo: eSPe
978-83-7482-462-0
nawrócenie, morderca
A--

Niezwykła historia nawrócenia bezlitosnego zabójcy, które zaowocowało jego przyjęciem do zakonu trapistów. Clayton Anthony Fountain był uznawany za najbardziej niebezpiecznego przestępcę, z jakim kiedykolwiek musiał się zmierzyć system federalny Stanów Zjednoczonych. Skazany za morderstwo, za więziennymi murami dokonał czterech następnych. Specjalnie dla niego została zbudowana cela...

Clayton Anthony Fountain był uznawany za najbardziej niebezpiecznego przestępcę, z jakim kiedykolwiek musiał się zmierzyć system federalny Stanów Zjednoczonych. Skazany za morderstwo, za więziennymi murami dokonał czterech następnych. Specjalnie dla niego została zbudowana cela wyposażona w system zabezpieczeń, który miały zapobiec atakowi ze strony osadzonego. Fountain nigdy już jej nie opuścił. Przeszedł jednak głęboką duchową przemianę, która zaowocowała przyjęciem go do zakonu trapistów. W Celi ojciec W. Paul Jones, który przez sześć lat był duchowym przewodnikiem Fountaina - aż do chwili jego nagłej śmierci w 2004 roku, ze szczerością i współczuciem dzieli się zdumiewającą opowieścią o tym niezwykłym nawróceniu.

Clayton Fountain był uważany za bezlitosnego zabójcę, którego nikt nie jest w stanie ocalić. Jednak w ciszy samotnego osadzenia – tam, gdzie był żywcem pogrzebany w żelbetonowej celi – Bóg wypełniał swoje dzieło odkupienia i odnowienia Claytona Fountaina. Jestem wdzięczny ojcu Paulowi za to, że z tak wielkim współczuciem służył człowiekowi mającemu wartość tylko w oczach Boga – i za to, że podzielił się ze światem tą niesamowitą opowieścią.

Martin Sheen, aktor

Żyjący w XII wieku Bernard z Clairvaux uwolnił kiedyś mordercę prowadzonego na egzekucję. „Sam go zabiję”, obiecał Bernard; zabrał tego człowieka do Clairvaux i uczynił go mnichem. Bernard miał na myśli to, że poprzez proces nawrócenia na życie zakonne zginie fałszywe „ja”owego człowieka, które wyrażało się w nienawiści, i objawi się jego prawdziwe „ja”, które będzie rozkwitać w pokoju. W. Paul Jones opowiada dwudziestowieczną wersję tej opowieści. Poprzez pełną zrozumienia, ujmującą narrację, czytelnik śledzi drogę nawrócenia Claytona, od chaosu do blasku.

br. Mark Scott, Gethsemani Abbey, Kentucky

W. Paul Jones jest zakonnikiem trapistą i kierownikiem duchowym , założycielem Hermitage Spiritual Retreat w Pittsburgh, w stanie Missouri. Napisał m.in. The Art of Spiritual Direction i A Table in the Desert: Making Space Holy.

źródło opisu: eSPe, 2012

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/6/0/606_1.jpg

ogarbejbe | 2016-09-11
Przeczytana: 09 września 2016

Kara śmierci zawsze wzbudzała kontrowersje. Jako jedyna jest nieodwracalna, sprzeczna z podstawowymi prawami człowieka i jego godnością. Z drugiej strony dotyczy ona tylko i wyłącznie zbrodniarzy najcięższego kalibru. Czy zasługują oni na śmierć? A może jest szansa na ich resocjalizację? Ta historia wydarzyła się naprawdę: wielokrotny morderca nawrócił się i został mnichem. Dowód na to, że człowiek może się zmienić czy wyjątek potwierdzający niechlubną regułę?

Książka ciekawa, warto po nią sięgnąć i zastanowić się nad odpowiedziami na kilka ważnych( szczególnie dla karnistów) pytań.

RyBy RyBy | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Bardzo pouczająca lektura, by nikogo nie przekreślać i jakże motywująca do działania, skoro mam tyle możliwości, jestem wolnym człowiekiem. Prawdziwie wielkanocne przesłanie

Ania | 2016-03-06

Żyjemy w czasach sędziów... myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że książka ta pokazuje ,że każdy z nas może się nawrócić bez wyjątku. Szkoda mi było tego człowieka. ..

Ruda Mała | 2013-01-08
Na półkach: 2013
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna historia, która pokazuje jak bardzo może się zmienić człowiek pod wpływem Boga. 20 lat wyroku spędził odcięty od innych skazanych w specjalnej celi. Tak wysoka kara za popełnienie pięciu morderstw.
Więzień, który w zamknięciu: uczy się -podejmując studia teologiczne ale nie tylko większość czas poświęcał na zgłębianie wiary chrześcijańskiej. Książka pokazuję przemianę złego bohatera na dobrego -odwieczny temat, który zawsze jest na czasie.
Niestety, bohater umiera w celi. Wydział więzienny nie dał mu szansy sprawdzenia, czy jego przemiana jest prawdziwa? Chociaż on sam wielokrotnie prosił o zaufanie dla niego.

Danuś | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017