Święta Joanna Beretta Molla

2005-01-01
83-89645-02-5
Marek Myczkowski
joanna święta biografia

Kościół wspomina jedną z najbliższych mojemu sercu Świętych - św. Joannę Berettę Molla. Jeśli nie znacie tej cudownej Kobiety lub chcielibyście poznać Ją bliżej, polecam Wam książkę autorstwa męża św. Joanny oraz Elio Guerriero, wydaną staraniem @wydawnictwo.espe

Lektura składa się z krótkiej biografii Św. Joanny, Jej rodziny, a także wywiadu z Jej Mężem oraz kilku modlitw autorstwa Joanny.

Dlaczego św. Joanna jest mi tak bliska? Dlatego, że tak kochała życie, starała się żyć całą jego pełnią. Była przede wszystkim Mamą, Żoną, ale również lekarzem, chciała pomagać ludziom. Gdy dotykała ciała pacjenta dostrzegała w nim Ciało Jezusa. Podziwiam Ją za nieustanny uśmiech, pogodę ducha, aurę radości, jaką roznosiła wokół. Wręcz tryskała energią, co widać nawet w Jej listach! Była też niezwykle elegancka - lubiła ładnie się ubierać, dbać o sobie, śledziła trendy modowe. Nosiła sukienki 👗👗👗
Znana jest przede wszystkim ze swojego heroicznego czynu miłości - oddała własne życie za swoje czwarte dziecko, nie zdecydowała się na leczenie, które byłoby jednoznaczne ze śmiercią istoty, którą nosiła pod sercem. Życie było dla niej najwiekszą wartością.
Bardzo się cieszę, że nie uznano Jej w Kościele "tylko" za męczennicę, ale podkreślono, że całym swoim życiem świadczyła o miłości Chrystusa i realizowała ewangeliczne nakazy.

Żyła tak niedawno, w XXw., dzięki czemu mam wrażenie jeszcze większej więzi z Joanną.

Bardzo ciekawy wywiad z mężem. Dla tych, którzy chcieliby dopiero troszkę poznać w sam raz.

• Religijne
  • 2017