Wojna Hannibala

Wydawnictwo: Bellona
Wojna Hannibala
historia
Getos

To doprawdy była starożytna bitwa błyskawiczna. Genialny kartagiński wódz Hannibal odbył na czele doborowej armii śmiały marsz z Hiszpanii do Italii. Przekroczywszy dzikie przełęcze Alp zaatakował zaskoczonych Rzymian i zadał legionom druzgocące klęski w trzech wielkich bitwach.

źródło opisu: okładka książki

Iskander | 2012-04-11

Mnie zwłaszcza ujęło nie tyle co staranne opisanie wszystkich czynników i faz konfliktu, wydarzeń poprzedzające wyprawę Hannibala, ale zwłaszcza pokuszenie się o opisanie dokładnego przebiegu danej bitwy i oddanie uczuć żołnierzy. To z jednej strony porusza wyobraźnie, a z drugiej są zawarte pewne fakty związane ze stanem kości poległych, najczęściej zadawanych ranach w trakcie potyczki. Zdecydowanie książka warta przeczytania z uwagi na niezwykły antyczny epizod wojenny jak i wspomnianą próbę odtworzenia różnych aspektów bitwy.