Wojny macedońskie

starożytność Macedonia Rzym wojny macedońskie
historia
978-83-89487-55-1
starożytność Macedonia Rzym wojny macedońskie

Rewelacyjne napisana książka opowiadająca o zmaganiach Macedonii Antygonidów z Republiką Rzymską. Należy podkreślić, że autor nie skupia się przy tym wyłącznie na samym przebiegu tzw. wojen macedońskich ale również ogólnie przedstawia sytuację geopolityczną tego okresu, która miała przecież ogromny wpływ na przebieg tego konfliktu (np. wojny punickie).
Książka napisana w...

Kupowanie książek polskich autorów prac historycznych to niekiedy mała loteria. Nigdy nie wiadomo, na co się trafi, bo poziom tych książek jest naprawdę różny. Uwaga ta nie dotyczy książek Krzysztofa Kęcieka, który nie tylko zna się na rzeczy, ale potrafi też pisać wyjątkowo ciekawie. Wojny macedońskie to historia podboju starożytnej Macedonii przez Republikę Rzymską. Ich...

Jedyna na polskim rynku książka podejmująca tematykę wojen macedońskich, toczonych niemal równolegle z punickimi, lecz w przeciwieństwie do bojów z Kartaginą, wojny Perseusa i Filipa nie istnieją niemal wcale w podręcznikach bądź zbiorowej świadomości.

Oprócz olbrzymiej wiedzy niewątpliwą zaletą autora jest sprawność językowa, jego książki czyta się po prostu dobrze. To...

• Historia
  • Starożytność
  • Popularno-Naukowe
  • Wojskowość
  • Militaria
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wojny macedońskie