Wojna syryjska

Bliski Wschód historia Syrii historia starożytna starożytność hellenizm
historia
Ars Belli
Bliski Wschód historia Syrii historia starożytna starożytność hellenizm

Krzysztof Kęciek w swojej monografii wojny syryjskiej przybliża czytelnikowi starcie Rzymu z Seleukidami z lat 192-188 p.n.e, w którym punktem punktem kulminacyjnym była klęska króla Antiocha III w bitwie pod Magnezją. Konflikt ten doprowadził do wzrostu znaczenia Rzymu we wschodniej częśći Morza Śródziemnego i jednocześnie był początkiem upadku państwa Seleukidów. Zwrócić...

Dyskusje

• Historyczne
  • Historia
  • 01 Historia: Starożytność
  • Popularno-Naukowe
  • Wojskowość powszechna
  • Starożytność

Dodaj cytat z książki Wojna syryjska