Imperium u progu zagłady. Najazd Cymbrów i Teutonów

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka prezentuje dzieje tytułowych plemion barbarzyńskich, które omal nie spowodowały rozbicia Imperium Rzymskiego.

| 2012-06-17
Przeczytana: maj 2007

Paweł Rochala nie jest zawodowym historykiem, lecz pasjonatem, i chyba właśnie tacy ludzie powinni pisać o historii. :) Nie chce mi się sprawdzać, lecz to chyba jedyna na polskim rynku pozycja poświęcona epopei Cymbrów i Teutonów - pierwszych ludów germańskich, które zaistniały w europejskiej historii. I to zaistniały z wielkim hukiem, jeżeli można się tak wyrazić... :) Oczywiście, wiele miejsca poświęca autor także Rzymianom i ich problemom w tym okresie. Żywy język, barwna narracja, mnóstwo faktów - dla miłośników historii lektura obowiązkowa!

lazy_turtle | 2016-01-23
AnomaderRake | 2015-10-09