Starożytność wyklęta. Archeolodzy i łowcy sensacji

Krzysztof Kęciek Wydawnictwo: Attyka popularnonaukowa
978-83-89487-40-7
Attyka
starożytność archeologia odkrycia archeologiczne
popularnonaukowa
978-83-89487-40-7
starożytność archeologia odkrycia archeologiczne

Doskonały zbiór felietonów na temat starożytności. Naprawdę fajna sprawa dla osób lubiących historię. Także jeśli chcecie się dowiedzieć o seksie w Pompejach i okrucieństwie Azteków to polecam.

"Starożytność wyklęta" to zbiór felietonów Autora zamieszczonych na łamach "Przeglądu". Mniejsza o tenże "Przegląd", napisane są te krótkie (3-5 stron) teksty w sposób dość ciekawy i prowokujący do dyskusji. Kęciek wkłada nieraz kij w mrowisko ukazując pewne utarte poglądy nauk o starożytności w innym świetle. Dowodzi, że pewne opinie wcale nie są tak mocno umocowane na...

• Historia
  • Historia - Starożytność