Imiona nadwiślańskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03469-1
poezja

W lekkich, niezwykle błyskotliwych portretach imion, drukowanych niegdyś na ostatniej stronie "Przekroju", L. J. Kern kreśli dowcipne miniportreciki naszych, nadwiślańskich charakterów. Znać w nich przenikliwe oko satyryka i wnikliwego obserwatora obyczajowości naszych czasów. Książka L. J. Kerna jest zarówno oryginalnym katalogiem najpopularniejszych w Polsce imion, jak i kopalnią...

Znać w nich przenikliwe oko satyryka i wnikliwego obserwatora obyczajowości naszych czasów. Książka L. J. Kerna jest zarówno oryginalnym katalogiem najpopularniejszych w Polsce imion, jak i kopalnią żartobliwych sentencji i zabawnych skojarzeń. Lektura dla każdego mieszkańca nadwiślańskiego kraju.
Ludwik Jerzy Kern - związany z Krakowem pisarz i satyryk, autor książek dla dzieci.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2003

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!