Bitwy pancerne Wehrmachtu

Wydawnictwo: Armagedon
8 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Panzerschlachten
978-83-932961-0-1

Pierwsze polskie wydanie książki z 61 mapami, obok wspomnień Heinza Guderiana stanowi jedno z dwóch najważniejszych opracowań napisanych po wojnie przez generałów Wehrmachtu na temat działań Panzerwaffe. Wciąż jest wielce ceniona przez specjalistów na całym świecie. Jej główny atut stanowi przebieg kariery gen. Mennenthina, który brał udział we wszystkich najciekawszych bitwach pancernych Wehrmachtu w Afryce, Rosji i na niemieckiej granicy zachodniej w ostatnim roku wojny. Autor opisuje nam je oraz analizuje, jeszcze dzisiaj zaskakując niezwykle trafnymi i wnikliwymi ocenami operacyjnymi.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/90806/bitwy-pancerne-wehrmachtu.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/90806/bitwy-pancerne-wehrmachtu.html

Daniel Taberski | 2012-03-18
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Świetna lektura dla osób zainteresowanych historią wojsk pancernych. Autor daje bardzo ciekawą charakterystykę Armii Czerwonej, opartą na własnych doświadczeniach.

Pituch | 2013-12-11
Przeczytana: 2004 rok

Książka idealna dla osób które interesują się historią ale przede wszystkim osób które zajmują się taktyką użycia wojsk pancernych. Mimo wyraźnej stronniczości autora książka wg mnie lepsza od dzieł Guderiana czy Lidell Harta.

robert | 2014-04-03
Marcin Kowalczyk | 2014-01-29