Kobiety w Biblii. Nowy Testament

Wydawnictwo: Więź
kobieta, Biblia, Nowy Testament
religia
Abigail

Matka Jezusa, jej krewna Elżbieta, Maria Magdalena, liczne bezimienne... Na kartach Nowego Testamentu nie brak kobiet, które w historii biblijnej odegrały istotną rolę. Elżbieta Adamiak wydobywa je z cienia, a analizując ich czyny i postawę Jezusa wobec nich, inspiruje do refleksji nad wyzwaniami, jakie stoją przed kobietami we współczesnym społeczeństwie.

źródło opisu: Więź, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo Więź

Pierwsza część "Kobiety Biblii. Nowy testament" była bardzo dobra, ale ta jest jescze lepsza. Autorka spogląda na kobiety Biblii w nowy i świeży sposób. Na przykład rozdział poświęcony Maryi zatytułowany jest "Niepokorna" a Jej "magnifikat" zostaje nazwany "Pieśnią protestu". Podobnie jak w poprzedniej książce, Autorka pochyla się nie tylko nad poszczególnymi postaciami kobiet, ale omawia także symbole kobiece w NT. Poprzez odwołanie się do samego oryginału natchnionych tekstów E. Adamiak dokonuje konfrontacji z różnymi stereotypami utrwalonymi przez wieki dzięki różnym niedoskonałym przekładom Pisma Świętego.

Andrzej | 2014-07-27
Foe Nus | 2013-08-15