Krzyk

Tłumaczenie: Karolina Dąbrowska
Wydawnictwo: Akapit Press
Rabia
Ag2S

Patricia niedługo kończy siedemnaście lat i czuje się zagubiona, wściekła, ma ochotę to płakać, to podbijać świat. Lubi muzykę i książki, a ponadto komponuje, gra na gitarze i chce zostać pisarką. Patricia pozna Jordiego w momencie, gdy będzie potrzebować osoby, która jej pomoże, zrozumie ją i pokocha taką, jaka jest.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-288-Krzyk

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Książka skierowana dla młodzieży, ale i tak mi się podobała opowiada o nastoletniej Patrici, która komponuje teksty piosenek, pisze je i gra na gitarze jest utalentowana.
Lubi książki i muzykę..jest pierwsza miłość, przyjaźń w książce.
Dla mnie wspaniała, wartościowa i przyjemna książka.

Sol | 2013-10-27

Książka "Krzyk" to taka typowa obyczajówka dla młodzieży, gdzie tytuł niesie ze sobą ogromny przekaz. W tej książce słowo "krzyk" jest niemal namacalne. Przyznać muszę, że pierwsze 20 stron było dla mnie dosyć rozczarowujące. Otóż kolejna nastolatka, która kompletnie nie jest rozumiana przez swoich rodziców - czyż nie jest to standardowa śpiewka w niemal każdej młodzieżówce? Niemniej jednak pociągnęłam przygodę z treścią i odkryłam, że dalej jest coraz bardziej znośnie, a później książka spodobała mi się na tyle, że skończyłam ją w jeden dzień. Jak widać - początki były trudne, ale opłacało się dobrnąć do końca, gdyż ta przygoda może nie jest nadzwyczajna, ale za to przyjemna. Przejdźmy zatem do samej fabuły, której nie mam zamiaru szczegółowo opisywać, lecz przytoczyć Wam co nieco.

Patricia jest w wieku dojrzewania, a jak wiadomo ten okres bywa trudnym momentem w życiu dla większości. Każdy w tym czasie szuka swojego "ja" i poszukuje sensu życia, przechodzi pierwszą...

magdalena | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Myślałam, że będzie to głupiutka książka o jeszcze bardziej głupiutkiej pierwszej miłości.I owszem, jest to książka o problemach typowych dla dziewcząt nie będących jeszcze kobietami, a nie będących już uroczymi dziewczynkami. Jest pierwsza miłość, bunt przeciwko rodzicom i walka o marzenia. Przesłanie jest naiwne-warto mieć marzenia, i warto o nie walczyć, ale całość jest napisana zgrabnie. Czyta się wyśmienicie, mimo, że czasy nastoletnich burz mam dawno za sobą.

Nie darzę młodzieżówek niewiadomo jak wielką miłością, tak jak chociażby fantastyki, ale od czasu do czasu lubię sobie takową przeczytać. Pomimo tego, że nie czytam ich namiętnie, jest to i tak jeden z moich ulubionych gatunków literackich. W końcu sama jestem nastolatką, więc historia o moich rówieśnikach jest mi bliska. O Krzyku nie słyszałam i zdziwiłam się, że znalazłam tak mało ocen i recenzji na jego temat. Autor był mi równie obcy, ale jak tylko dowiedziałam się o jego narodowości, zapragnęłam jego książę przeczytać. Niektórzy z Was już pewnie wiedzą, że jak tylko dowiem się, że dana pozycja ma coś wspólnego z Wielką Brytanią lub Hiszpanią od razu zyskuje ona u mnie na wartości i tak też było tym razem. Czy moja ślepa miłość do tych krajów nie zwiodła mnie na manowce? Czy Krzyk okazał się być dobrą powieścią dla młodzieży?

Patricia jest inna od swoich rówieśniczek. Kiedy one plotkują o chłopakach i spędzają czas w galeriach handlowych ona pisze teksty, opowiadania, wiersze,...

Caro Loette | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Krzyk. Jedno, krótkie słowo, które wyraża tyle emocji i spowodowany jest również emocjami. Najgorsze uczucie w przypadku krzyku, kiedy serce wręcz wrzeszczy, ale z zewnątrz jesteśmy opanowani. Wszystkie emocje tłumimy wewnątrz, a czasami dobrze sobie krzyknąć. Krzyk kojarzy się z buntem, z kolei bunt z okresem dojrzewania.

Patricia jest niesamowicie wrażliwą i utalentowaną siedemnastolatką. Jej ogromną pasją jest muzyka oraz pisanie. Razem z przyjaciółką Claudią tworzą duet, w który grają i śpiewają. Niestety między dziewczynami dochodzi do sprzeczki. Patricia wkłada całe serce w współpracę, a Claudia traktuje to bardziej jako rozrywkę. Patricia jest jednak ambitna i zdeterminowana aby śpiewać i grać na scenie. Nawet totalny brak poparcia ze strony rodziców jej do tego nie zniechęca. Dziewczyna wstępuje do zespołu, w którym jest jedyna dziewczyna, ale radzi sobie nieźle. Bardzo ciekawą osobą wydał mi się Dimas z zespołu, szkoda, że nie było go więcej. Patricia nie jest typową...

Aleksandra K | 2014-08-04
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Na poczatku myslalam, że bedzie to kolejna nudna historyjka o nastoletniej milosci. Nie moglam bardziej sie mylic - ksiazka rewelacyjna, zawiera mnostwo przydatnych wskazowek i rad. Daje do myslenia. Glowna bohaterka ma wspaniale nastawienie do swiata i zaraza swoim optymizmem ;)

Najka | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Patricia przechodzi okres dojrzewania. Marzy o karierze pisarki i piosenkarki, a co więcej ma ogromny talent. Książka opisuje jej losy i zmagania z rzeczywistością. Jest też krótki wątek miłosny.

Agnieszka | 2015-11-20

Tytuł "Krzyk" bardzo pasuje do tej książki.Dorastanie nastolatki,miłość.Patricia ma swoje pasje,pisze teksty piosenek.Ciekawa i polecam,by przeczytać ;)

Safia | 2014-03-29
Przeczytana: 21 marca 2014

Rewelacyjna książka!Zawiera wiele cennych rad.Super!!!

Dreamerka99 | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Robi naprawdę dobre wrażenie. W postaci odnalazłam siebie. Czyta się ją lekko, ale niesie ze sobą jakąś modrą i wiele ciekawych cytatów. Polecałabym szczególnie dla tych, którzy uwielbiają muzykę lub chcą w przyszłości pisać. Dla przyszłych pisarzy może być też dobrym poradnikiem. Jest to raczej pozycja dla osób młodszych, ale nie za młodych, potrafiących zrozumieć poezję, przeżywających swoje pierwsze miłości, szukających siebie i swojej drogi życiowej.
Jest to książka o poszukiwaniu, o pasji, o dążeniu do wystawionych sobie celów, o marzeniach połączona z humorem, poezją i pierwszymi zadurzeniami. Jest to też książka o przyjaźni. Opisuje po prostu prostym językiem moment dojrzewania.