Krzyk

2012-04-01
Karolina Dąbrowska

Fajnie się czyta

Fajnie się czyta

Bardzo inspirująca książka. Bardzo na mnie wpłynęła. Daje siłę, by podążać za marzeniami i odnajdywać siebie. Jest krótka i bardzo szybko się ją czyta. Szczerze polecam nie tylko osobom wchodzącym w dorosłość.

1997

Dla młodszych czytelników

Dla młodszych czytelników

Książka nie przypadła mi do gustu. Mimo wszystko polecam ją wszystkim tym, którzy marzą o karierze artystycznej.

Robi naprawdę dobre wrażenie. W postaci odnalazłam siebie. Czyta się ją lekko, ale niesie ze sobą jakąś modrą i wiele ciekawych cytatów. Polecałabym szczególnie dla tych, którzy uwielbiają muzykę lub chcą w przyszłości pisać. Dla przyszłych pisarzy może być też dobrym poradnikiem. Jest to raczej pozycja dla osób młodszych, ale nie za młodych, potrafiących zrozumieć poezję, przeżywających swoje pierwsze miłości, szukających siebie i swojej drogi życiowej.
Jest to książka o poszukiwaniu, o pasji, o dążeniu do wystawionych sobie celów, o marzeniach połączona z humorem, poezją i pierwszymi zadurzeniami. Jest to też książka o przyjaźni. Opisuje po prostu prostym językiem moment dojrzewania.

Książka skierowana dla młodzieży, ale i tak mi się podobała opowiada o nastoletniej Patrici, która komponuje teksty piosenek, pisze je i gra na gitarze jest utalentowana.
Lubi książki i muzykę..jest pierwsza miłość, przyjaźń w książce.
Dla mnie wspaniała, wartościowa i przyjemna książka.

Lubi książki i muzykę..jest pierwsza miłość, przyjaźń w książce.
Dla mnie wspaniała, wartościowa i przyjemna książka.

Tytuł "Krzyk" bardzo pasuje do tej książki.Dorastanie nastolatki,miłość.Patricia ma swoje pasje,pisze teksty piosenek.Ciekawa i polecam,by przeczytać ;)

Całkiem przyjemna, można przeczytać, jeśli nie chce się brać za nic ambitniejszego. Właściwie nic specjalnego, ale można się z niej czegoś nauczyć o przyjaźni.

Krzyk. Jedno, krótkie słowo, które wyraża tyle emocji i spowodowany jest również emocjami. Najgorsze uczucie w przypadku krzyku, kiedy serce wręcz wrzeszczy, ale z zewnątrz jesteśmy opanowani. Wszystkie emocje tłumimy wewnątrz, a czasami dobrze sobie krzyknąć. Krzyk kojarzy się z buntem, z kolei bunt z okresem dojrzewania.

Patricia jest niesamowicie wrażliwą i utalentowaną siedemnastolatką. Jej ogromną pasją jest muzyka oraz pisanie. Razem z przyjaciółką Claudią tworzą duet, w który grają i śpiewają. Niestety między dziewczynami dochodzi do sprzeczki. Patricia wkłada całe serce w współpracę, a Claudia traktuje to bardziej jako rozrywkę. Patricia jest jednak ambitna i zdeterminowana aby śpiewać i grać na scenie. Nawet totalny brak poparcia ze strony rodziców jej do tego nie zniechęca. Dziewczyna wstępuje do zespołu, w którym jest jedyna dziewczyna, ale radzi sobie nieźle. Bardzo ciekawą osobą wydał mi się Dimas z zespołu, szkoda, że nie było go więcej. Patricia nie jest typową nastolatką. Ma pasję, wie co chce w życiu robić, miłość nie znaczy całować się i ściskać, a coś głębszego na co warto czekać i warto szukać.

Po niezwykle krótkim i zdawkowym opisie z tyłu kładki, nie spodziewałam się wiele po tej powieści. Wypożyczyła ją głównie z myślą o lekkiej powieści. Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Patricia okazała się być silną osobowością, która ma odmienne poglądy niż większość rówieśników. Momentami miałam wrażenie, że dziewczyna jest zbyt mądra, a zdania, które pisała w pamiętniku raczej na nastolatkę nie pasują, no ale. Po przeczytaniu tej powieści stwierdziłam, że chciałabym poznać taką Patricię, bo jest ona naprawdę ciekawa postacią. Ogólnie książka porusza wiele problemów: przemoc w rodzinie, brak akceptacji, brak wiary w siebie, choroby takie jak HIV i AIDS, spełnianie marzeń. Polecam, jako lekką lekturę, bo niewątpliwie taką jest jednak warto się chwilę nad nią zastanowić.

Patricia jest niesamowicie wrażliwą i utalentowaną...

Książka należy do tych ,, poważniejszych" i o głębszym znaczeniu. Jest to opis życia dziewczyny z ogromnymi ambicjami i niedoskonałości XXI wieku. Wiecznie pijany ojciec bijący swego syna i żonę. Para chora na AIDS... Co parę rozdziałów robiłam sobie przerwę , żeby się wybeczeć. Zdałam sobie sprawę, że nasze życie na prawdę jest smutne i pełne przeszkód. Nie jestem rozczarowana książką, ale nie jestem też fanką dramatów. Na pewno gdybym jej nie przeczytała , byłabym dalej dużo szczęśliwszym człowiekiem... hehe . Bez sensu, prawda ? Ale no cóż:,, Krzyk" zmienia poglądy.

• Wypożyczone z biblioteki
  • Wymienię