rymowanki, wyliczanki, Wilga, bajki, dzieci,
kasandra_85

Książka ta powstała z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Zawiera popularne wyliczanki i rymowanki do zabawy z maluchem. Wierszyki są zapamiętywane jako pierwsze, łatwo nauczyć się ich na pamięć. To, co na wczesnym etapie pracy z dzieckiem jest tylko zabawą, zaprocentuje w przedszkolu i szkole, ponieważ dzieciom, które mają wyćwiczoną pamięć, łatwiej będzie się uczyć. W naszej książce rodzice...

W naszej książce rodzice i dzieci znajdują

- pełne humoru i koloru ilustracje
- krótkie, zabawne rymowanki, ułatwiające zapamiętanie
- rymowanki, dzięki którym dzieci będą świetnie się bawić

źródło opisu: http://wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2960&gr=&wiek=

źródło okładki: http://wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2960&gr=&wiek=

książek: 1920
Kasia | 2014-04-06
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Naprawdę rewelacyjna książeczka dla dzieci. Każda strona, to inna rymowanka, rysunki duże, kolorowe, zakręcone. Wierszyki wpadające w ucho i do powtarzania przez dzieciaki.

Anakolut | 2012-04-10
Przeczytana: marzec 2012

Chyba każdy pamięta z dzieciństwa kilka charakterystycznych wierszyków, rymowanek i wyliczanek, które prędzej czy później przekaże dalej – swojemu dziecku. Nasze pociechy w ten sposób rozwijają mowę, ćwiczą pamięć i najczęściej po prostu dobrze się przy tym bawią. Niestety, pamięć rodziców bywa zawodna i często nie wszystko udaje się dokładnie odtworzyć. Z pomocą przyjdzie nam wydana niedawno przez wydawnictwo Wilga książka „Kolorowe rymowanki”.

Książeczka ta zawiera przeszło 50 znanych i lubianych rymowanek, jak „Mam chusteczkę haftowaną”, „Wpadła gruszka do garnuszka”, „Lata osa koło nosa”, czy „Pałka, zapałka”. Znajdziemy tu prawie wszystkie typowe teksty, których sami kiedyś uczyliśmy się w przedszkolu, a może od rodziców, dziadków lub starszego rodzeństwa – teksty na każdą okazję, pasujące doskonale do dziesiątek najróżniejszych zabaw – zarówno takich, które angażują w zabawę dzieci i rodziców, jak i takich, które wywołają uśmiech na twarzy dziecka nawet przy samodzielnej...

karolinka | 2016-11-14

W książce tej można znaleźć popularne rymowanki z naszego dzieciństwa, ale także mniej znane wierszyki. Nie mniej jednak, wszystkie wpadają w ucho i łatwo zapadają w pamięć. Moja 2 letnia córka ciągle chciała, abym jej te wierszyki czytała :) Polecam!

hordubal | 2012-10-17

Wszyscy zapewne pamiętamy ze swojego dzieciństwa śmieszne wyliczanki, pioseneczki i różnego rodzaju rymowanki. Niektóre nie mały całkowicie żadnego sensu, a inne były czasem nawet drastyczne, ale wtedy nikt się tym nie przejmował. Jeśli więc macie ochotę przypomnieć sobie kilka ciekawszych wierszyków, to zapraszam serdecznie do lektury. Dla mnie to była naprawdę niezapomniana przygoda.

Co znajdziemy w tej kolorowej książce? Kolorowe rymowanki, które pomogą naszym dzieciom w ćwiczeniach pamięci. Cóż tak nie cieszy rodziców, jak dziecko które recytuje pięknie wierszyk. Małymi kroczkami zostaje wprowadzany w świat, w którym nauka jest nieodłącznym jego elementem. A najlepiej uczyć przez zabawę. Jeśli więc dziecko jest dla Was najważniejsze, to pozwólcie mu bawić się słowem i rozwijać wyobraźnię, nie tylko językową. Ale teraz więcej szczegółów. Na początku możemy zaśpiewać dziecku znaną kołysankę A-a-a …kotki dwa, która przeniesie malucha w świat snu i marzeń. Znajdziemy także słynny...

Ewa | 2012-08-30
Na półkach: Przeczytane, Dzieci

Długo szukałam czegos podobnego i w koncu znalazlam.

Tymciu | 2014-02-18
Zaczarowana | 2013-03-28