Hans i Matylda

Tłumaczenie: Monika Wierzcholska
Wydawnictwo: Łajka
Hans and Matilda
marta

Była sobie raz kotka o imieniu Matylda i był sobie raz kotek o imieniu Hans. Byli TAK różni! Matylda była bardzo dobra a Hans strasznie niegrzeczny - hałasował, strzelał swoim pistoletem na wodę, paćkał farbą ściany lecz pewnego dnia posunął się za daleko... Czy Matylda będzie w stanie jakoś temu zaradzić? Rewelacyjnie zilustrowana, pełna humoru mini opowieść kryminalna dla najmłodszych...

Czy Matylda będzie w stanie jakoś temu zaradzić?
Rewelacyjnie zilustrowana, pełna humoru mini opowieść kryminalna dla najmłodszych autorstwa uznanej na świecie ilustratorki Yokococo. Bardzo sympatyczna lektura dla najmłodszych czytelników.
Zdobywca Junior Design Awards 2012 w kategorii Najbardziej obiecujący talent
Yokococo (wł. Yoko Shima) urodziła się w Osace w Japonii. Ukończyła Doshisha Women's Colledge w Kyoto, pracę końcową pisała z literatury angielskiej. Pracowała jako nauczucielka angielskiego w szkole średniej. Później zdecydowała się na studia ilustratorskie na Cambridge School of Art, które ukończyła w 2010 roku. Jej debiutancka książka obrazkowa nosi tytuł Very interesting i jest humorystyczną opowiastką o dziecięcej ciekawości świata.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolajka.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwolajka.pl/

napoleczce_pl | 2017-05-29
Przeczytana: 27 lutego 2017

Hans i Matylda
(czyli szablonowy kryminał o stereotypach)

Chcielibyśmy, aby wszystko co widzimy było tym, czym wydaje się, że jest. W uporządkowanym świecie łatwiej jest poruszać się i podejmować decyzje. Zazwyczaj jednak świat jest bardziej skomplikowany i pewnie dzięki temu ciekawszy.

Japońska ilustratorka i autorka Yokococo opowiada naszym dzieciom kryminalną historię z dreszczykiem, w której na kartach książki śledzimy losy zwierzęcych bohaterów - kotów. Kotów różniących się od siebie wszystkim tym, czym tylko mogą różnić się od siebie skrajne literackie postacie.

Dwojakość charakterów kotów podkreślona jest nie tylko fabułą ich postępowania, ale również ilustratorską narracją. Mamy wiec z jednej strony Matyldę – kota grzecznego, uroczego, porządnego, natomiast z drugiej - Hansa, łobuziaka przez duże Ł.

Wydarzenia dziejące się w świecie Matyldy oglądamy otoczone kolorami słonecznymi, radosnymi i ciepłymi – natomiast estetyka świata Hansa zdefiniowana jest przez ciemności...

Ania_i_Aniela | 2015-07-06

Hans i Matylda to książka dla dziecka praktycznie w każdym wieku. Czytamy ją z Anielą od roku, a ma teraz 2 lata skończone, i się jeszcze nie znudziła, choć znamy ją prawie na pamięć. Aniela odkrywa siebie, widząc, że nie zawsze jest się grzecznym, że czasem nam coś nie wychodzi, ale trzeba przeprosić. Bardzo ją lubimy :)