Wiadomość ze Sztokholmu

Marginesy
2012-07-23
2012-07-23
978-83-933758-6-8
kryminał janusz grabowski wiadomość ze sztokholmu gdynia morderstwa wydawnictwo marginesy

Okładka książki Rola Kościoła w dziejach Polski. Kościoły w Rzeczypospolitej Piotr Birecki, Paweł Fiktus, Marcin Gabryś, Jerzy Gaul, Andrzej Gil, Janusz Grabowski, Małgorzata Grzywacz, Zbigniew Hundert, Tomasz Jaszczołt, Tomasz Karbowniczek, Tomasz Kempa, Marcin Klemenski, Anna Krochmal, Jacek Krochmal, Justyna Król-Próba, Kazimierz Łatak, Dariusz Makiłła, Janusz Małłek, Kacper Manikowski, Sławomir Marchel, Antoni Mironowicz, Uładzimir Padalinski, Kamila Pawełczyk-Dura, Urszula Pawluczuk, Piotr Piętkowski, Jan Pietrzykowski, Edward Potkowski, Alicja Puszka, Ihor Skoczylas, Tadeusz Stegner, Karolina Święcich, Joanna Szady, Adam Szczupak, Tadeusz Mikołaj Trajdos, Hubert Wajs, Dorota Wereda, Stanisław Witecki, Irena Wodzianowska, Thomas Wuensch, Sławomir Zabraniak, Ilona Zaleska, Ewa M. Ziółek
Rola Kościoła ... Piotr Birecki, Pawe...

Powiem tak, książkę wypożyczyłam, ponieważ myślałam, że będzie miała więcej wspólnego ze Sztokholmem, skandynawskim kryminałem. Mocno się zawiodłam. Wiecznie napalenie głównej bohaterki zdecydowanie zniechęcało, połowa książki to opisy wyglądu kobiet, bądź tego, jak bardzo Ewa potrzebuje bolca. Nie ironicznie jedyny etap jaki mnie zainteresował, to kiedy faktycznie udali się do Sztokholmu. Cieszę się, że czytam szybko, bo inaczej strasznie bym się męczyła przez długi czas.

Rzadko sięgam po kryminały, dlatego gdy już po jakiś sięgnę czyta się to najczęściej szybko i wciągająco. Fajna odskocznia. Dodatkowo podobało mi się, że akcja dzieje się w Trójmieście, no i oczywiście trochę w Szwecji. Książka dla każdego na przysłowiowy długi jesienno-zimowy wieczór. Polecam.

Gdyby nie dewiacje seksualne głównej bohaterki to jeszcze by dało rade przeczytać ale w pewnym momencie nawet mnie odrzuciło od tej książki.

Nawet mi się miło czytalo

Nawet mi się miło czytalo

Zainteresował mnie ten kryminał, głownie z uwagi na miejsce gdzie toczy się akcja - Trójmiasto. Niestety moim zdaniem autor nie zadbał o odpowiednie zbudowanie napięcia, zakończenie historii bez "wow".

Po prostu rewelacja...od urodzenia przez 25 lat mieszkałam w Gdyni i czasami myślałam sobie, że powinna powstać książka gdzie Gdynia i Trójmiasto będzie głównym tłem...no i mam proszę Państwa! Wiadomość ze Sztokholmu. Kryminał niezwykle mnie wciągający - przeczytany prawie jednym tchem. Sposób narracji i opis miejsc wydarzeń tak realistyczny, że czytając książkę w łóżku podczas okropnej choroby miałam wrażenie, że razem z dzielnymi funkcjonariuszami policji rozwiązuję sprawę...polecam, bo warto!

Dobrze napisany kryminał. Akcja dzieje się częściowo w Gdyni, częściowo w Szwecji - bohaterka Ewa próbuje rozwikłać makabryczne zabójstwa młodych dziewcząt. Wartka akcja,wątek z życia prywatnego pani nadkomisarz, opisy Trójmiasta oraz Sztokholmu i trochę historii sprawia, że książkę dobrze i szybko się czyta.

Sprawnie napisany kryminał. Dobrze się czyta a co ważne rozgrywający się głównie w Polsce, w Gdyni, gdzie toczy się śledztwo w sprawie zabójstw dziewcząt. Polecam do przeczytania w dwa wieczory lub na podróż. Czyta się szybko.

Kupiłam tę książkę, bo Luby na urlopie chciał sobie poczytać kryminał, a opis na okładce „ dziewczyny, których nikt nie szuka giną w Gdyni” zaintrygowała mnie w sopockiej księgarni...Akcja dzieje się w Gdyni i w Szwecji. W Gdyni zostają znalezione zwłoki dziewczyny w Basenie Prezydenta. Śledztwem zajmuje się nadkomisarz Ewa Wichert. Jedyną wskazówką jest czerwono-biała plecionka z muliny znaleziona na ręce dziewczyny... Sprawa nabiera tempa, gdy policja odkrywa kolejne zwłoki... A dziewczyn nikt nie szuka, nie wiadomo kim są, skąd pochodzą. Szukanie sprawcy, to błądzenie po omacku. Ślady prowadzą nas wreszcie do Szwecji.. Książkę czyta się naprawdę dobrze – z niecierpliwością przerzucałam kartki, by wreszcie dowiedzieć się, co będzie dalej. Co prawda, już pod koniec wiedziałam jak to wszystko się skończy, a szkoda, bo bardzo lubię niespodzianki. Książka w sam raz na urlop – zwłaszcza w Trójmieście!

średnia, zakończenie słabe

średnia, zakończenie słabe