Wiadomość ze Sztokholmu

Wydawnictwo: Marginesy
978-83-933758-6-8
Fuzja

Miejsce zbrodni: miasto portowe, w którym łatwo się zatracić - Gdynia. Ciała młodych kobiet policja znajduje szybciej niż wyjaśnienie hipotez okoliczności ich śmierci. Tropem zbrodni podąża uparta Kaszubka, nadkomisarz Ewa Wichert. Przemierzamy z nią niedostępną dla zwykłych śmiertelników Gdynię, jej najjaśniejsze i najmroczniejsze zakamarki. I nieprzenikniony Sztokholm, z jego chłodnym...

Miejsce zbrodni: miasto portowe, w którym łatwo się zatracić - Gdynia.
Ciała młodych kobiet policja znajduje szybciej niż wyjaśnienie hipotez okoliczności ich śmierci. Tropem zbrodni podąża uparta Kaszubka, nadkomisarz Ewa Wichert. Przemierzamy z nią niedostępną dla zwykłych śmiertelników Gdynię, jej najjaśniejsze i najmroczniejsze zakamarki. I nieprzenikniony Sztokholm, z jego chłodnym klimatem, sprzyjającym rozwiązaniu zagadek kryminalnych.

źródło opisu: Marginesy, 2012

źródło okładki: http://marginesy.com.pl

aditka | 2017-09-12
Przeczytana: 06 września 2017

Nawet mi się miło czytalo

Pannabarbara | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Zainteresował mnie ten kryminał, głownie z uwagi na miejsce gdzie toczy się akcja - Trójmiasto. Niestety moim zdaniem autor nie zadbał o odpowiednie zbudowanie napięcia, zakończenie historii bez "wow".

Moniś | 2016-04-13

Po prostu rewelacja...od urodzenia przez 25 lat mieszkałam w Gdyni i czasami myślałam sobie, że powinna powstać książka gdzie Gdynia i Trójmiasto będzie głównym tłem...no i mam proszę Państwa! Wiadomość ze Sztokholmu. Kryminał niezwykle mnie wciągający - przeczytany prawie jednym tchem. Sposób narracji i opis miejsc wydarzeń tak realistyczny, że czytając książkę w łóżku podczas okropnej choroby miałam wrażenie, że razem z dzielnymi funkcjonariuszami policji rozwiązuję sprawę...polecam, bo warto!

Emilia | 2016-02-23

Dobrze napisany kryminał. Akcja dzieje się częściowo w Gdyni, częściowo w Szwecji - bohaterka Ewa próbuje rozwikłać makabryczne zabójstwa młodych dziewcząt. Wartka akcja,wątek z życia prywatnego pani nadkomisarz, opisy Trójmiasta oraz Sztokholmu i trochę historii sprawia, że książkę dobrze i szybko się czyta.

Ella | 2014-05-07

Sprawnie napisany kryminał. Dobrze się czyta a co ważne rozgrywający się głównie w Polsce, w Gdyni, gdzie toczy się śledztwo w sprawie zabójstw dziewcząt. Polecam do przeczytania w dwa wieczory lub na podróż. Czyta się szybko.

czytamamaczyta | 2014-04-29

Kupiłam tę książkę, bo Luby na urlopie chciał sobie poczytać kryminał, a opis na okładce „ dziewczyny, których nikt nie szuka giną w Gdyni” zaintrygowała mnie w sopockiej księgarni...Akcja dzieje się w Gdyni i w Szwecji. W Gdyni zostają znalezione zwłoki dziewczyny w Basenie Prezydenta. Śledztwem zajmuje się nadkomisarz Ewa Wichert. Jedyną wskazówką jest czerwono-biała plecionka z muliny znaleziona na ręce dziewczyny... Sprawa nabiera tempa, gdy policja odkrywa kolejne zwłoki... A dziewczyn nikt nie szuka, nie wiadomo kim są, skąd pochodzą. Szukanie sprawcy, to błądzenie po omacku. Ślady prowadzą nas wreszcie do Szwecji.. Książkę czyta się naprawdę dobrze – z niecierpliwością przerzucałam kartki, by wreszcie dowiedzieć się, co będzie dalej. Co prawda, już pod koniec wiedziałam jak to wszystko się skończy, a szkoda, bo bardzo lubię niespodzianki. Książka w sam raz na urlop – zwłaszcza w Trójmieście!

Ewa | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

średnia, zakończenie słabe

JazzCat | 2014-04-01

Książka z kategorii "na długi zimowy wieczór" albo inne anomalie pogodowe. Nie zachwycającego, nic fatalnego, ot średniak.

julia-orzech | 2013-09-26
Przeczytana: listopad 2012

Kryminały zaczęłam czytać regularnie dopiero jakiś czas temu. Kiedy chodziłam do liceum zdarzało mi się spędzić wieczór z powieścią A. Christie, czy jakimś thrillerem sensacyjnym. Pamiętam, że były to bardzo przyjemne chwile. Postanowiłam więc, że czas najwyższy nieco poszperać w świecie kryminałów, które cieszą się przecież niezwykłą popularnością od lat. Z tej właśnie okazji wpadła mi w ręce książka Janusza Grabowskiego Wiadomość ze Sztokholmu. To klasyczny kryminał. Jest zbrodnia i to nie jedna, jest dzielna pani nadkomisarz i jej współpracownicy i oczywiście jest też przestępca, którego trzeba schwytać. Dodatkowo autor pokusił się o dosyć rozbudowany wątek życia prywatnego nadkomisarz Ewy Wichert, który jednak w żaden sposób nie przyćmiewa akcji kryminalnej, a jest jedynie dodatkiem, który pozwala na chwilę odetchnąć.

Akcja powieści pędzi już od pierwszych stron, kiedy to jesteśmy świadkami strasznego morderstwa młodej dziewczyny. Całe wydarzenie poznajemy z punktu widzenia...

Ryszard | 2013-05-11
Przeczytana: sierpień 2012

Ciekawa ksiazka, dobrze sie czyta, pierwsze literackie dzielo Janusza Grabowskiego, czekam na wiecej