Scoundrel's Honor
Karin

Rosja, Anglia, Egipt, XIX wiek. Obojgu zależy na zdemaskowaniu szajki trudniącej się handlem młodymi kobietami. Ona szuka uprowadzonej siostry, on chce kary dla herszta bandytów, własnego ojca. Po śmierci rodziców Emma Linley-Kirow musi szybko dorosnąć, przejmuje bowiem prowadzenie zajazdu i opiekę nad młodszą siostrą Anią. Pewnego dnia Ania, której marzy się lepsze życie, ucieka w...

Rosja, Anglia, Egipt, XIX wiek.

Po śmierci rodziców Emma Linley-Kirow musi szybko dorosnąć, przejmuje bowiem prowadzenie zajazdu i opiekę nad młodszą siostrą Anią. Pewnego dnia Ania, której marzy się lepsze życie, ucieka w towarzystwie dwóch gości zajazdu. Emma natychmiast rusza ich śladem do Petersburga. Postanawia zwrócić się o wsparcie do swojego dalekiego krewnego, doradcy cara. Ku jej uldze, nie odmawia on pomocy i kontaktuje ją z Dymitrem Tipowem, niekoronowanym królem petersburskiego półświatka. Dymitr ułatwia Emmie poszukiwania siostry i wkrótce okazuje się, że trop prowadzi do Anglii…

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Iwona | 2014-12-16
Przeczytana: 26 listopada 2014

Autorka bardzo obrazowo przedstawia miejsca w których toczy się akcja, opisami Rosji jestem urzeczona i nabrałam chęci na romanse właśnie z historią tego kraju w tle. Książkę przeczytałam szybko, pasował mi styl autorki a historia wciągnęła, mam nadzieję, że na kolejnych książkach się nie zawiodę, bo po przeczytaniu tej Rosemary Rogers znalazła się na liście moich ulubionych autorów:)

Gabi | 2014-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Ogólnie dobra. Początek ok, w połowie trochę mi się dłużyło czytanie ale jak bohaterowie wyjechali z nudnej i brzydkiej Anglii to i akcja książki nabrała tempa. Warto było pomęczyć się trochę, bo pod koniec naprawdę dużo się działo.

Natalia | 2012-10-14
Przeczytana: kwiecień 2012

Takie historie wprost ubóstwiam. Łajdak z niego do potęgi :P

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Ma odmóżdżać? Tak. Odmóżdża? Tak :)
Cel osiągnięty!
Dobra na wieczór po ciężkim dniu? Oczywiście.
Do pociągu się nadaje? Się nadaje.
A że duże jeżdżę pociągiem, nie lubię oglądać dvd w podróży, praca mi "ryje banię" i w pracy mam wiele stresu - rozwiązanie idealne :)

Laura | 2017-08-21
Magdanick | 2016-09-16