Misja Everest

Wydawnictwo: Otwarte
83-7515-009-6
ElViento

Zdobycie Mount Everestu przez członków wyprawy Falvit® Everest Expedition 2006, której organizatorem była Martyna Wojciechowska, to wydarzenie, które głośnym echem odbiło się nie tylko w polskich, ale i zagranicznych mediach. Co spowodowało, że kolejne zdobycie najwyższej góry na Ziemi wzbudziło takie zainteresowanie? Wejście trzeciej Polki na Everest? Popularność Martyny jako dziennikarki...

Co spowodowało, że kolejne zdobycie najwyższej góry na Ziemi wzbudziło takie zainteresowanie? Wejście trzeciej Polki na Everest? Popularność Martyny jako dziennikarki telewizyjnej? To, że zdobycie Dachu Świata było jej kolejnym niezwykłym wyczynem po wzięciu udziału w rajdach Paryż-Dakar i Transsyberia?
Być może, ale trzeba podkreślić, że w ślad za sensacyjnym newsem szła również opinia środowiska himalaistów, iż Falvit® Everest Expedition 2006 była wyprawą niepozbawioną sportowych ambicji, zakończyła się sukcesem (wszyscy członkowie ekipy dotarli na szczyt i bezpiecznie wrócili), a w jej rezultacie na Mount Evereście stanęło za jednym razem najwięcej Polaków w historii.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: http://nokautimg4.pl/p-3a-63-3a633dd394350fdbdccea...»

Matacz | 2012-06-02
Przeczytana: 29 maja 2012

Bardzo ładnie wydany album połączony z krótkimi relacjami członków ekspedycji i notkami prasowymi z wyprawy na dach świata. "Misja Everest" jest jednak streszczeniem książki "Przesunąć horyzont" Wojciechowskiej, więc radziłbym przeczytać najpierw ww. pozycję, a dopiero później zabrać się za ten album, który stanowi ciekawe uzupełnienie całości.
Ocena najwyższa, gdyż czyta się dobrze, a zdjęcia naprawdę powalają na kolana. Polecam.

Igabell | 2015-12-28
Przeczytana: 2015 rok

Album z pięknymi zdjęciami. Doskonałe uzupełnienie "Przesunąć horyzont" Martyny Wojciechowskiej. Polecam jeżeli zależy komuś na fotografiach. Jeżeli natomiast liczy na długą opowieść o zdobywaniu góry gór a nie czytał wcześniej książki Martyny może się zawieść nie tylko treścią, ale i wygórowaną ceną.

melocotones | 2016-02-28
Przeczytana: 25 lutego 2016

Dziennik z wyprawy zorganizowanej przez Martynę Wojciechowską. Opatrzony przepięknymi fotografiami ukazuje etapy zdobywania najwyższej góry świata.

Katarzyna | 2018-08-24
zdzinus | 2018-01-05