Misja Everest

83-7515-009-6
Otwarte
literatura podróżnicza
83-7515-009-6

Dziennik z wyprawy zorganizowanej przez Martynę Wojciechowską. Opatrzony przepięknymi fotografiami ukazuje etapy zdobywania najwyższej góry świata.

Album z pięknymi zdjęciami. Doskonałe uzupełnienie "Przesunąć horyzont" Martyny Wojciechowskiej. Polecam jeżeli zależy komuś na fotografiach. Jeżeli natomiast liczy na długą opowieść o zdobywaniu góry gór a nie czytał wcześniej książki Martyny może się zawieść nie tylko treścią, ale i wygórowaną ceną.

Bardzo ładnie wydany album połączony z krótkimi relacjami członków ekspedycji i notkami prasowymi z wyprawy na dach świata. "Misja Everest" jest jednak streszczeniem książki "Przesunąć horyzont" Wojciechowskiej, więc radziłbym przeczytać najpierw ww. pozycję, a dopiero później zabrać się za ten album, który stanowi ciekawe uzupełnienie całości.
Ocena najwyższa, gdyż czyta...

• Chcę w prezencie
  • Góry