Celem jest szczyt

Tłumaczenie: Maria Kosowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "W górach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sklep Podróżnika
6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Peter Habeler. Das Ziel ist der Gipfel
978-83-7136-083-1
góry, himalaje
Karol Chomicz

Czy trzeba komuś przedstawiać Petera Habelera? “Celem jest szczyt”, wywiad-rzeka z najwybitniejszym austriackim wspinaczem, alpinistą i himalaistą, to świetny sposób na poznanie tego sympatycznego Tyrolczyka, jeżeli jeszcze nie miało się okazji. Rozmowa z Karin Steinbach, wybitną autorką literatury alpejskiej, została wzbogacona osobistymi tekstami Petera Habelera. Nowość Wydawnictwa Sklepu Podróżnika pozwala poznać świat pierwszego człowieka, który stanął bez dodatkowego tlenu na najwyższym szczycie świata. Jego celem mimo upływu lat wciąż pozostaje szczyt.

źródło opisu: http://podroznik.com.pl/wpl/

źródło okładki: http://podroznik.com.pl/wpl/

Jowitus | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Bez rewelacji. Momentami ciekawe, zwłaszcza gdy Habeler prowadzi narrację. Część prowadzona w stylu rozmowy nie ma juz w sobie emocji, czasem robi się wręcz techniczna.

siosio | 2016-06-16
yoostek | 2014-05-16