Morze i inne MORZA

Wydawnictwo: Instytut Mikołowski
83-923755-3-X
poezja
Fox Mulder

Książka Baczewskiego składa się z siedmiu części, z siedmiu poematów: Morze II, Ryba, Morze, Marina, Marina II, Hujstoria, Itaka i pewnie zasługuje na miano traktatu poetyckiego. O czym to traktat? Jakkolwiek zabrzmi to głupio, jest to traktat o wszystkim. O żywiole morza, o historii ludzkiego rodzaju i historii cywilizacji, o literaturze, o poprzednim wieku, o samym Baczewskim, o języku, którym Baczewski potrafi obracać jak mało kto. (…) Epicki rozmach, erudycja, ironia, autoironia i liryzm, paradoksalność, umiejętność podejmowania intelektualnego i estetycznego ryzyka składają się na ... , brakuje mi słowa, ale najbliższa będzie pewnie pieśń.

Bohdan Zadura – cyt. za www.instytutksiazki.pl

źródło opisu: http://www.iik.pl/ksiazki.php/3972

źródło okładki: http://nagrodaliterackagdynia.pl/index.php/nominacje-2007-poezja

kartka | 2017-02-09
neuromance | 2015-12-10