Sztuczna Inteligencja

Wydawnictwo: Znak
Kosa

Dzięki tej publikacji można zrozumieć, co to jest bit, bajt, a także inne podstawowe w komputerowym świecie pojęcia – znane dotąd częstokroć tylko z nazwy. Sztuczna Inteligencja to programy komputerowe do takich zadań, jak rozpoznawanie form, rozumienie tekstów, rozumowanie, decydowanie. Czy potomkowie Deep Blue będą nas ogrywać już nie tylko w szachy?

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

tumor | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Książeczka ciekawa, dobra jako wprowadzenie w temat, o ile po jej lekturze czytelnik zabierze się też za teksty bardziej aktualne.
Autor poprawnie prezentuje podstawy zagadnienia, a także ciekawie przybliża trudności związane z tworzeniem SI. Zauważamy jednak dziś bez trudu, że nie był wolny od pewnych przesądów związanych z wyjątkowością człowieczeństwa, niejedna jego opinia ma więc głównie wartość historyczną.
Czyta się szybko, bez trudności, książkę można zatem polecić jako wprowadzenie do dyskusji o SI, nie można jej natomiast uznać za wyczerpujące czy aktualne omówienie tematu.

cicha107 | 2017-03-25
Przeczytana: 14 lipca 2017