Tajemnica Alefów

Tłumaczenie: Tomasz Hornowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowe Horyzonty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The mystery of the aleph : mathematics, the Kabbalah and the search for infinity
83-7301-201-9
Hanna

"Pod koniec XIX wieku w zakładzie dla obłąkanych powoli dogorywał pewien genialny matematyk. Dzięki rozwinięciu szeregu błyskotliwych koncepcji dokonał on czegoś, co nie udało się nikomu wcześniej - matematycznie okiełznał nieskończoność. Matematykiem tym był Georg Cantor. Amir D. Aczel opowiada o jego życiu, teoriach, pracach, które wpłynęły na sposób postrzegania przez nas świata i zapewne jeszcze wiele w nim zmienią." Źródło: okładka książki

Agnieszka | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Bardzo ciekawa opowiastka o nieskończoności. Sporo dat, ale czyta się lekko. Nie potrzeba też zbyt dużej wiedzy matematycznej, żeby ją zrozumieć, bo autor w sposób łatwy i przystępny wyjaśnia potrzebne mu fakty. Ponato, wiele ciekawych pardoksów. Polecam ;>

mistrzYoda | 2016-09-23
veila | 2016-08-22