Potęga liczb: matematyka w życiu codziennym

Tłumaczenie: Janusz Skolimowski
Seria: Tajemnice Nauki
Wydawnictwo: Amber
7 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Strength in numbers
matematyka, liczby, potęga liczb
IronWoman

Matematyka. Najczęściej stykamy się z nią głównie w postaci ponurych „słupków” rachunkowych i niezrozumiałych nudnych formułek. Wielu z nas pamięta ją jako szkolną zmorę. Ale matematyka to coś więcej niż procedury obliczeniowe – to podstawowe narzędzie umożliwiające poznanie otaczającego nas świata. Sherman K. Stein, profesor matematyki University of California w Davis, laureat licznych nagród...

Ale matematyka to coś więcej niż procedury obliczeniowe – to podstawowe narzędzie umożliwiające poznanie otaczającego nas świata. Sherman K. Stein, profesor matematyki University of California w Davis, laureat licznych nagród i autor wielu publikacji, twierdzi, że matematyka – uniwersalna i praktyczna – może być prosta... i zabawna. Odkrywa jej fascynujące oblicza i rozwiewa wiele mitów, od twierdzenia, że matematyka się nie zmienia, po teorię zakładającą istnienie genu odpowiedzialnego za zdolności matematyczne. Ukazuje zaskakujące zastosowania matematyki, jej wykorzystanie w różnych zawodach i zajęciach, opisuje możliwości i ograniczenia informatyki. Dowodzi, że każdy jest w stanie zrozumieć i polubić matematykę, tak potrzebną na co dzień.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 1998

źródło okładki: Amber

zeruch | 2015-11-23
Przeczytana: 2013 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zasługiwała na wyrzucenie za burtę...

wiwka14 | 2018-01-14
hatesmog | 2015-03-05