Analiza matematyczna 2. Definicje, twierdzenia, wzory

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Matematyka dla studentów politechnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza GiS
9788389020697
analiza matematyczna
Anna Rybarczyk

Jest to pierwsza część podręcznika do ,,Analizy matematycznej 2'' przeznaczonego dla studentów politechnik. Zawiera materiał teoretyczny omawiany na wykładach z tego przedmiotu. W podręczniku omówiono rachunek różniczkowy i całkowy funkcji dwóch i trzech zmiennych wraz z zastosowaniami oraz szeregi liczbowe i potęgowe. Do wszystkich definicji i twierdzeń dołączono ćwiczenia. Odpowiedzi do ćwiczeń umieszczone są na końcu książki. Zaletą publikacji jest duża liczba rysunków i wykresów utrwalających wprowadzone pojęcia.

źródło opisu: http://www.gis.wroc.pl/descriptions/analiza_2_DTW.htm

źródło okładki: http://www.gis.wroc.pl/

Piotrek | 2012-06-01
Przeczytana: grudzień 2006

Ta 4 tomowa seria (2x wykłady, 2x ćwiczenia), jest chyba najlepszą pomocą przy zrozumieniu trudnej analizy matematycznej. Moim zdaniem lepsza od dwutomowej serii Krysickiego i Włodarskiego. Między innym dlatego, że zwiera więcej przykładów i ćwiczeń "krok po kroku". Warto zainwestować we własne egzemplarze i przygotowywać się do egzaminów.

Aragorn | 2012-09-18
Na półkach: Teraz czytam

Bez tego ANALA nie zdasz ;)

Tomasz Nowak | 2015-01-28
Fiszu | 2013-11-09