Twoja ciąża tydzień po tygodniu

Wydawnictwo: Buchmann
poradniki

Niniejsza książka zawiera praktyczne informacje oraz pokrzepiające i godne zaufania wskazówki.

Benzyna | 2015-02-17
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Książka zawiera podstawowe informacje na temat rozwoju zarodka, później płodu - jak wspomniane w tytule - tydzień po tygodniu. Porusza również zagadnienia pokrewne (np. zapłodnienie, zmiany zachodzące w organizmie matki, w jaki sposób są dziedziczone pewne cechy, choroby i powikłania w trakcie ciąży itp. - taki ogólny "ciążowy" miszmasz). W moim przekonaniu te same informacje (równie wiarygodne) można znaleźć w internecie.

Co do wiadomości dotyczących opieki lekarskiej i samego porodu - osobiście się nimi mocno nie sugerowałam. Książka opisuje realia innego kraju, nie Polski, stąd moja rezerwa. U nas można liczyć na opiekę bardzo ogólną (mowa oczywiście o uczęszczaniu do lekarza poprzez NFZ), a nie taką, o jakiej jest mowa w poradniku.
W ogólności jednak książka na pewno rozwiewa wiele obaw oraz wyjaśnia większość nieznanych dotychczas rzeczy nurtujących każdą przyszłą mamę. :)

ania_muha | 2016-12-03

Książka nie tyle kształcąca i dająca konkretne wskazówki (chociaż i tak można ją traktować) co po prostu przyjemna. Miło jest raz w tygodniu usiąść z partnerem, zobaczyć jakiej wielkości jest aktualnie mała fasola i jakie umiejętności nabyła od poprzedniego czwartku.

Dla mnie bardziej rozrywka i chwila na zatrzymanie się w całym szaleństwie ciążowym niż morze wiedzy medycznej i porad wszelakich.

anniana | 2016-01-31
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam

Rozdziały beznadziejnie rozłożone w książce, ale poza tym warto ją kupić i przeczytać, lub zaglądać czasem, kiedy coś nas zastanawia.

Mag8805 | 2016-05-31
BeaBooks | 2016-02-24