Warto karmić piersią I co dalej?

poradniki
takatycia

Autorka - Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny - pisze, jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach, które można napotkać w trakcie karmienia.

olek10kw | 2014-01-27
Na półkach: Rodzicielstwo
Przeczytana: 2013 rok

O tej książce mogę mówić w samych superlatywach. Została napisana przez lekarkę - Międzynarodowego Certyfikowanego Konsultanta Laktacyjnego z wieloletnią praktyką, będącą jednocześnie matką pięciorga dzieci. I takie podejście - praktyczne, dokładne, rzetelne, wyrozumiałe zostało przedstawione w tej pozycji.
Kiedy miałam problemy z karmieniem książka ta pomogła mi bardziej niż ginekolog i położna laktacyjna, którzy nie potrafili mi pomóc w tym trudnym dla mnie momencie.
Autorka propaguje karmienie piersią, dając jednocześnie wiele przykładów i wskazówek, jak karmienie uratować. W sytuacji, gdy matka przez pewien okres nie może karmić piersią, autorka informuje jak karmić dziecko, by utrzymać jego prawidłowy mechanizm ssania; jak obliczyć prawidłową dawkę mleka modyfikowanego,gdy dziecko jest dokarmiane; jak i kiedy odciągać pokarm, aby uniknąć nawału; jak sobie radzić z nawałem lub zastojem pokarmu itd. Wszystko to szczegółowo opisane w zrozumiały sposób, czasem wzbogacone prostymi...

margaretka_ | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Niby taka prozaiczna rzecz... karmienie piersią, a jednak trudna... Jak bardzo trudna przekonałam się na sobie. Przeszłam przez wszystkie problemy z karmieniem- brak pokarmu, nawał, zastój, zapalenie piersi, obrzęk, zatkane kanaliki, płaskie brodawki, poranione brodawki itd. Ta książka opisuje każdy problem, pokazuje możliwe wyjścia z sytuacji, wspiera i podnosi na duchu. Ja nie dałam rady ostatecznie, ale tylko dzięki niej udało mi się karmić moje dziecko przez 3 tyg. Dla mnie to aż 3 tyg (piekielnego bólu). Polecam, żadna inna pozycja się do niej nie umywa. Konkretna pomoc.

KasiaK | 2017-04-20
Na półkach: 2017