Być rodzicem - to takie proste!

Wydawnictwo: Publicat
poradniki

Dzieciaki są fajne, bo nim oficjalnie przyjdą na świat, nikt nie ma pojęcia, jak to będzie, kiedy się już zjawią. No właśnie... jak to będzie? Do prowadzenie samochodu potrzebne jest prawo jazdy. Do startu w dorosłość przydałby się dyplom wyższej uczelni. Natomiast do tego, by mieć dzieci, potrzebne jest... no, to akurat wszyscy wiedzą. Problem w ty, co będzie dalej... Dalej potrzebne są życzliwe podpowiedzi. Ta książka jest ich pełna. W trudnej sztuce posiadania dzieci i niezwariowania przy tym zrobiliśmy rozpoznanie walką. Wszystko, co czym piszemy, przetestowaliśmy na żywych (własnych) organizmach. Bez znieczulenia. Nam też kiedyś obłudnie mówiono, że być rodzicem – to takie proste... (od autorów).

Agnieszka Biernat | 2013-09-11

Przygotowywałam się do bycia mamą, gdy wpadła mi w ręce ta książka. Przed nią przeczytałam już jakieś trzydzieści poradników o tym, jak przygotować się do roli, jak przewijać pieluchę, karmić cyckiem czy butelką być ekomamą czy nie i tak dalej, i tak dalej. Wszystkie super mądre, z super zdjęciami i super cenami :) Książka Być rodzicem – to takie proste! okazała się jedyną, którą czytałam z ogromnym uśmiechem na twarzy i jedyną, której treść zapamiętałam :)
Książka napisana jest przez dwoje rewelacyjnych ludzi, ze zdrowym podejściem do instytucji rodzica. Dzięki nim, pomyślałam, nie będzie tak źle ! nie ma co się martwić! Czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Podzielona jest na tematyczne rozdziały. Można odnieść wrażenie, że czyta się pamiętnik prowadzony przez dwójkę, czasem mniej lub bardziej zatroskanych przyjaciół. To nie jest książka tylko dla początkujących mam, ja wracałam do niej wielokrotnie. Nietuzinkowa. Gorąco polecam.

Moja ocena:

9/10

Marta Antczak | 2014-04-06

Czytałam tę książkę dwukrotnie- pierwszy raz gdy byłam w ciąży, drugi raz już jako mama 6 miesięcznego dziecka. Po pierwszym przeczytaniu poczułam się wprost zachęcona do posiadania dzieci. Pomimo tych wszystkich dylematów młodej matki, pomimo babcinnych szlaków wojennych, wszechobecnego straszenia cyckiem, smoczkiem i osraną pieluszką. Z dzieckiem będzie fajnie, a co!

Z perspektywy rodzica podczas lektury po prostu płakałam ze śmiechu oraz ze zdumienia, że istnieją ludzie, którzy podobnie jak ja, nie spinają się i mają ogromny dystans do bycia rodzicem.
Polecam na każdym etapie życia, szczególnie tego rodzinnego.

a_psik | 2012-10-27
Przeczytana: 26 października 2012

rodzicem wprawdzie nie jestem, ale po lekturze perypetii rodziców (autorów książki) jeszcze bardziej zapragnęłam nim być.. :)

iwona | 2013-01-10

Jestem bardzo ciekawa...
Książka bardzo przydatna i ciekawa,....ale juz nie dla mnie. Moja córeczka ma skończone 3 latka i przez większość opisanych etapów juz przebrnełam. Nie byłam zaskoczona ani zdziwiona. Raczej ciepło się usmiechałam w duszy na przypomnienie pewnych momentów.

Smacznego dzieci
Dzię-ku-je-my, wszy-stko zje-my!!!!