Moje zęby

Debit
2008-03-20
2008-03-20
30 min.

Od najmłodszych lat przekazuję dzieciom wiedzę na temat higieny zębow, która ważna jest każdego dnia. Ta książka zawiera mnóstwo wiedzy, przede wszystkim pozwala zrozumieć, dlaczego zęby atakują bakterie, to szczególnie interesuje mojego pięciolatka. W wydaniu są ruchome elementy, które zachęcą do czytania, jest też lusterko i pudełko, które przyda się w momencie, gdy wypadnie pierwszy mleczak.

Przyjrzymy się bliżej budowie zębów, ich rodzajom, dlaczego muszą wypaść i po co nam nowi “zastępcy” mleczaków. Pomysłowo przedstawiono to, co dzieci interesuje: ruszający się ząb, co ciekawe, wcale nie musi to boleć.

Jeśli wybieracie się na pierwszą wizytę do dentysty to dowiecie się tutaj też sporo o sugestiach, o czym trzeba pamiętać, czego oczekiwać i w jakim wieku się tam wybrać. To jedynie namiastka tego, o czym przeczytacie. Zachęcam do lektury.

Fragmenty o bezzębnych bobaskach bardzo cieszyły mojego syna, bo porównywał, o ile więcej ma zębów od swojej młodszej siostry.

To wspaniała książka, a jej zawartość była również konsultowana przez autorkę ze specjalistami. Atutem są pogrubione strony, które pozwolą na wielokrotne czytanie. Grafika jest piękna, barwna, z domieszką dobrego humoru, na pewno z treści będzie zadowolonych wielu kilkulatków.

Ta książka to takie małe "zębowe vademecum" dla najmłodszych w którym znajdziemy mnóstwo odpowiedzi na pytania związane właśnie z tymi naszymi zębami. A jest jeszcze coś wyjątkowego, co wyróżnia to wydanie na tle innych. Po pierwsze mamy tutaj dołączone metalowe pudełeczko na mleczne ząbki dzieciaków i jeszcze coś- są elementy przesuwne i nie tylko, a więc jest to książka aktywizująca.
Więcej w recenzji:

"Moje zęby" to książka, która jest idealna, gdy chcemy dziecko w ciekawy sposób zaznajomić z tematem dbania o zęby, tego co im służy, a co nie, a jednocześnie oswoić z kolejnym etapem w życiu, jakim jest zmiana uzębienia z mlecznego na stałe. W tym wszystkim pomoże nam nie tylko tekst, ale również ruchome elementy, w tym ulubiona strona moich dzieci, na której można wyrwać chłopczykowi jego pierwszy kiwający się mleczny ząbek. Dodatkowo do książki dołączone jest urocze pudełeczko, na taki mleczny ząbek naszego dziecka, które możemy później włożyć pod poduszkę w oczekiwaniu na 'wróżkę zębuszkę', chociaż w innych krajach robi się inaczej, bo i takie ciekawostki się tu znajdują. Poznamy też m.in. budowę zęba i jak wygląda, gdy choruje. Dowiemy się jak prawidłowo szczotkować uzębienie oraz jak ważne są wizyty kontrolne, które mogą zapobiec większym problemom z próchnicą. W końcu czym skorupka za młodu nasiąknie... 🤗 a niestety człowiekowi nie dane jest, jak słoniowi, by nowe zęby wyrastały mu aż sześciokrotnie 🐘

Jest to bardzo ciekawa książeczka dla dzieci, które zaczynają "przygodę" z wypadaniem mleczaków i wyrastaniem zębów stałych :)

W książce znajdziemy bardzo wiele zagadnień, między innymi: Co to są zęby mleczne, w jakiej kolejności rosną, dlaczego się chwieją, co się dzieje kiedy wypadną, dlaczego ząbki choruja i jak o nie dbać...

Wszystko to zostało opisane w bardzo łatwy i interesujący sposób. Czytając lub słuchając tego co jest napisane wewnątrz dziecko na pewno się nie wynudzi ;)

Znajdziemy tutaj odpowiedzi na wiele, zapewne często nurtujących 5-6 latka pytań...
Prawdopodobnie każde dziecko, któremu zaczyna ruszać się ząbek, będzie przestraszone. Dzięki opisom w tej ksiażce dowie się dlaczego tak się dzieje i co się stanie potem.
Dla rodzica jest to wspaniała pomoc w wytłumaczeniu swojemu brzdącowi kilku ważnych spraw związanymi z ząbkami :)

Na dodatek wszystko w bardzo ładny sposób zostało zilustrowane. Te obrazki są dodatkowym źródłem wiedzy :) Wiadomo, że o wiele łatwiej jest coś zrozumieć kiedy się to widzi :)

Koniecznie wspomnieć muszę również o tym, że to nie jest zwyczajna książeczka ;)
Różni się ona kilkoma ciekawymi "doświadczeniami", które znajdziemy w jej wnętrzu :)

Na początku zobaczymy pewne kółeczko do obracania, Pokazuje nam ono w jakiej kolejności i w jakim wieku rosną dzieciom ząbki.
Dalej natkniemy się na "lusterko" aby móc zajrzeć do swojej buźki :)
Dzięki paseczkowi do przesuwania możemy zobaczyć jk wyglądałaby osoba dorosła z mleczakami :)
Ale możemy również pomóc chłopcu wyrwać ząbek (dzięki małemu ząbkowi przymocowanemu na sznureczku)

Ale zapomniałam jeszcze wspomnieć o pewnym bardzo udanym prezenciku, który widać już na okładce książki :) Jest to małe, metalowe pudełeczko w kształcie ząbka, oczywiście po to, aby móc schować na pamiątkę pierwszego mleczka, który wypadnie dziecku :)

U nas temat utraty ząbków nie jest jeszcze zbytnio znany, ponieważ Nikus ma jeszcze trochę czasu zanim zaczną mu się one chwiać. Jednak mimo to książka ta jest przez niego uwielbiana :)
Bardzo zainteresował się swoimi zębami, a dzięki ilustracji pokazującej nam jak bakterie niszczą zęby, chciałby je myć co chwilę

Naprawdę polecam, jestem pewna, że książka ta się przyda :)

Wszystko to zostało opisane w bardzo łatwy...

• Dziecięce 2
  • Martyna i Juliusz
  • Dzieciowe
  • Martyna Rok 2018
  • Dziecięce 1
  • Biblioteka Otwarta
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Moje zęby