Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Arkady
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy
Isadora

Przygotowany przez dwójkę podróżników album ze zdjęciami dzieci z wielu, często bardzo egzotycznych zakątków świata, spodoba się wszystkim, niezależnie od wieku. Każdy portret czy uwieczniona w kadrze scenka to pewna historia, czasem pogodna i wywołująca uśmiech, a czasem pobudzająca do refleksji, bo przecież nie zawsze dzieciństwo jest szczęśliwe i beztroskie. Książka ta może być doskonałym prezentem lub nagrodą, zwłaszcza dla młodzieży. Nie tylko dostarcza doznań estetycznych, lecz pełni także funkcje edukacyjne, pokazuje różnice kulturowe ucząc przy tym tolerancji.

źródło opisu: Wydawnictwo Arkady, 2011

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl/

Isadora | 2012-01-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Albumy
Przeczytana: 04 stycznia 2012

"Spójrz w oczy dziecka - zobaczysz Boga."

Słowa Phila Bosmansa, choć brzmią nieco patetycznie, mają w sobie sporo prawdy. Wystarczy spojrzeć w ogromne, pełne wyrazu oczy osadzone w dziecięcej twarzyczce - mówią więcej, niż jakiekolwiek słowa, porażają autentyzmem, spontanicznością i bezmiarem emocji, wrażeń, nastrojów.
Każdego, komu te słowa wydadzą się przesadzone i postanowi potraktować je sceptycznie, odsyłam do niezwykłego albumu zatytułowanego "Dzieci świata".
Jest on owocem pracy dwojga ludzi o nieprzeciętnej wrażliwości: dziennikarki i podróżniczki Moniki Witkowskiej (zdjęcia kolorowe) oraz Piotra Krysiaka, fotografa i globtrotera (zdjęcia czarno - białe), których wyprawy do odległych zakątków naszej planety dały efekt w postaci serii wyjątkowych, prawdziwie artystycznych dziecięcych fotografii portretowych. Każda z nich to osobna historia dająca nam obraz życia dzieci w warunkach kulturowych odmiennych od naszych, a przez to bardziej intrygujących - stąd Afryka, Azja,...

Paweł | 2016-01-12
agness-92 | 2014-10-06