Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych wprowadzona rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14 czerwca 2006 r. (Dz.U. Nr 107, poz. 726 z późn. zm.), z uwzględnieniem zmian obowiązujących od dnia 3 sierpnia 2009 r. oraz 1 stycznia 2010 r. (rozporządzenie MF z dnia 22 lipca 2009 r., Dz.U. Nr 121, poz. 1002), rozszerzona o komentarze odnoszące się do źródeł dochodów i wydatków publicznych, przychodów i rozchodów, a także przykłady najczęściej planowanych, a także budzących wątpliwości paragrafów dochodów i wydatków wraz ze wskazaniem ich przeznaczenia. W opracowaniu wykorzystano także opinie i uchwały kolegiów regionalnych izb obrachunkowych, które stanowią niezbędną pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w planowaniu czy wykonywaniu nałożonych ustawami samorządom gmin, powiatów czy województw zadań.Stan prawny na dzień 1 stycznia 2010 r.