First They Killed My Father. A Daughter of Cambodia Remembers

Okładka książki First They Killed My Father. A Daughter of Cambodia Remembers Loung Ung
Okładka książki First They Killed My Father. A Daughter of Cambodia Remembers
Loung Ung Wydawnictwo: Harper Perennial reportaż
reportaż
Harper Perennial
2006-01-01
2006-01-01

Poruszająca opowieść o rodzinie, miłości, przywiązaniu, tęsknocie i tradycji. Momentami można się zagubić w rodzinnych powiązaniach, imionach, ale nie zmienia to faktu, że książka jest warta przeczytania i chwili zadumy, że mimo wszystko żyjemy w spokojnym miejscu.

Bardzo ciekawie przedstawione losy mieszkańców Kambodży w czasach rządów Czerwonych Khmerów. Poruszająca historia dwóch rozdzielonych sióstr. Trudno się od niej oderwać.

Okropne były losy mieszkańców Kambodży w czasie rządów Czerwonych Khmerów, aż trudno uwierzyć, że to ludzie ludziom zgotowali ten los. Historia przedstawiona w książce nawiązuje do tych trudnych czasów i opisuje uczucia rozdzielonych sióstr, z których jedna pozostała w rodzinnym kraju podczas gdy drugiej udało się wyemigrować do USA. Niestety sposób w jaki napisana jest książka sprawia, że nie wciąga. W mojej opinii autorka przedstawiła autentyczne wydarzenia w sposób jaki czuła - dla mnie niestety przeciętny.

1977

Jest to poruszająca historia o życiu dwóch sióstr, które przez okrutny los jakim była wojna w Kambodży zostały rozdzielone.
Jedna jest w Ameryce z najstarszym bratem,a druga pozostaje w Kambodży z pozostałymi 2 braćmi i wujostwem.
Książka opisana jest prostym językiem-jest tu opisany świat widziany oczyma dziecka-dwóch sióstr żyjących w odmiennych światach.
Jest to również piękna opowieść o mocnych więzach rodzinnych , wielkim przywiązaniu i pięknej miłości do rodziny.
P.S.Polecam również film pt:"Najpierw zabili mojego ojca",który wywarł na mnie ogromne wrażenie.

Jest to również...

Wstrząsająca.

Wstrząsająca.

Niezwykła książka opisująca losy kambodżańskiej rodziny przed oraz w czasie panowania Czerwonych Khmerów. Autorka opowiada w niej jak wyglądało jej życie, ile wycierpiała, ale również ile miała szczęścia, że przeżyła i z jakimi stereotypami po wyjeździe do USA musiała się zmierzyć. Książka bardzo wzruszająca i budząca wiele emocji różnego rodzaju. Dużym plusem są zamieszczone w niej zdjęcia autorki i jej rodziny.

• Polecam
  • Azja
  • Wojenne
  • 100
  • Prezent ślubny
  • Anglojęzyczne
  • @na raz - b

Dodaj cytat z książki First They Killed My Father. A Daughter of Cambodia Remembers