Jak pisać i redagować? Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych

Okładka książki Jak pisać i redagować? Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych Anna Majewska-Tworek, Tomasz Piekot, Ewa Wolańska, Adam Wolański, Monika Zaśko-Zielińska
Anna Majewska-TworekTomasz Piekot Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN poradniki
poradniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
2009-01-01
2009-01-01
poradnik redagowanie

Jak pisać i re... Anna Majewska-Twore...
Okładka książki Księga cytatów. Najpopularniejsze motywy literackie Agata Hącia, Ewa Wolańska, Adam Wolański
Księga cytatów... Agata Hącia, Ewa Wo...

Dzień dobry, Kochani w to czwartkowe popołudnie 💙🐝

dziś mam przyjemność prowadzić szkolenie dla pracowników z nauki pisania, więc pomyślałam, że to idealna okazja, aby zaprezentować Wam kolejną publikację z cyklu naukowych, a dokładniej rzecz ujmując - branżowych. Osoby, które w szczególności interesują się redakcją, edycją i korektą tekstów powinny być zachwycone (przynajmniej taką mam cichą nadzieję). Niemniej jednak zapraszam Wszystkich gorąco do lektury RECENZJI, bo być może właśnie w Tobie zasieję ziarno, z którego wykiełkuje pasja do tej dziedziny i zainspiruję Cię, abyś w aktywny sposób spożytkował treści wyciągnięte z przeczytania tego podręcznika 📖📚
Tytuł: „Jak pisać i redagować. Poradnik redaktora, wzory tekstów użytkowych"
Autorzy: Ewa Wolańska, Adam Wolański i inni
Wydawnictwo: @pwnwydawnictwo
Moja ocena: 8.5/10

Trudno nie zgodzić się z samymi Autorami, którzy twierdzą, że ludzie piszą i redagują przez całe swoje życie, począwszy od szkoły podstawowej przez kolejne lata edukacji i pracy zawodowej. Niektórzy natomiast czynią to częściej, inni rzadziej, w zależności od okoliczności, (ale rymy),wykonywanej profesji,potrzeb czy sytuacji życiowej. Uważam jednak, że zasady pisania i redagowania przydadzą się każdemu, chociażby, aby napisać CV, recenzję, artykuł na bloga czy e-maila - w tym przypadku wachlarz możliwości i propozycji jest naprawdę szeroki. Uwierzcie mi na słowo.
Poradnik, który Wam zaproponowałam jest w moim przekonaniu idealną wręcz propozycją dla osób początkujących, które zaczynają dopiero swoją przygodę z redakcją i korektą. To też godna rozważenia propozycja dla tych,którzy się wdrażają w ten nieco zawikłany świat języka polskiego. W tej publikacji znajdziecie rzetelne i zarazem sprawdzone informacje przekazywane w przystępny sposób. Można zatem rzec, że jest to elementarz redaktora, w którym Autorzy opisali zasady opracowywania tekstów pod względem edytorsko-topograficznym. Za sprawą lektury tej książki podszkolicie swój warsztat, a dzięki wzorcowym przykładom podanie i redagowanie przestanie być dla Was trudną sztuką. Znajdziecie opisy struktury 55 gatunków tekstów, w tym: podanie, e-mail, protokół, prezentację, referat.
Z własnego doświadczenie, szczerze mogę polecić ten podręcznik.

Dzień dobry, Kochani w to czwartkowe popołudnie 💙🐝

#922 - Jak pisać i redagować - praca zbiorowa - PWN Moc wiedzy
#72/52/2022

Książka ma 296 stron. Swoją premierę miała dnia 01.01.2009 roku.

Ten poradnik uczy, jak pisać i redagować rózne teksty.

Jest to książka idealna na początku kariery, gdyż uczy edycji tekstu, lub książki.

Znajdziecie tutaj wiele wzorów tekstów użytkowych takich jak - ogłoszenie, mowa okolicznościowa, list, czy petycja. Oprócz tego przydatne może okazać się sprawozdanie, czy wypowiedzenie.

W książce znajdują się także zasady opracowywania tekstów pod względem edytorsko - typograficznym. Dzięki niej nauczysz się opracowywać różne teksty.

#922 - Jak pisać i redagować - praca zbiorowa - PWN Moc wiedzy
#72/52/2022

Książka ma 296 stron. Swoją premierę miała dnia 01.01.2009 roku.

Ten poradnik uczy, jak pisać i redagować rózne teksty.

Zgrabnie i czytelnie napisana. Idealna dla kogoś początkującego w temacie, który chciałby się podszkolić z edycji tekstu/książki.

Abecadło i tyle:)

Abecadło i tyle:)

• Językoznawstwo
  • Poradniki
  • Edytorstwo
  • Dziennikarstwo
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Jak pisać i redagować? Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych