Jak pisać i redagować? Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych

Okładka książki Jak pisać i redagować? Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych Anna Majewska-Tworek, Tomasz Piekot, Ewa Wolańska, Adam Wolański, Monika Zaśko-Zielińska
Anna Majewska-TworekTomasz Piekot Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN poradniki
poradniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
2022-06-08
2009-01-01
9788301221911

Okładka książki Księga cytatów. Najpopularniejsze motywy literackie Agata Hącia, Ewa Wolańska, Adam Wolański
Księga cytatów... Agata Hącia, Ewa Wo...
Okładka książki Wielki ilustrowany leksykon kulinarny Ewa Wolańska, praca zbiorowa
Wielki ilustro... Ewa Wolańska, praca...

Dzień dobry, Kochani w to czwartkowe popołudnie 💙🐝

dziś mam przyjemność prowadzić szkolenie dla pracowników z nauki pisania, więc pomyślałam, że to idealna okazja, aby zaprezentować Wam kolejną publikację z cyklu naukowych, a dokładniej rzecz ujmując - branżowych. Osoby, które w szczególności interesują się redakcją, edycją i korektą tekstów powinny być zachwycone (przynajmniej taką mam cichą nadzieję). Niemniej jednak zapraszam Wszystkich gorąco do lektury RECENZJI, bo być może właśnie w Tobie zasieję ziarno, z którego wykiełkuje pasja do tej dziedziny i zainspiruję Cię, abyś w aktywny sposób spożytkował treści wyciągnięte z przeczytania tego podręcznika 📖📚
Tytuł: „Jak pisać i redagować. Poradnik redaktora, wzory tekstów użytkowych"
Autorzy: Ewa Wolańska, Adam Wolański i inni
Wydawnictwo: @pwnwydawnictwo
Moja ocena: 8.5/10

Trudno nie zgodzić się z samymi Autorami, którzy twierdzą, że ludzie piszą i redagują przez całe swoje życie, począwszy od szkoły podstawowej przez kolejne lata edukacji i pracy zawodowej. Niektórzy natomiast czynią to częściej, inni rzadziej, w zależności od okoliczności, (ale rymy),wykonywanej profesji,potrzeb czy sytuacji życiowej. Uważam jednak, że zasady pisania i redagowania przydadzą się każdemu, chociażby, aby napisać CV, recenzję, artykuł na bloga czy e-maila - w tym przypadku wachlarz możliwości i propozycji jest naprawdę szeroki. Uwierzcie mi na słowo.
Poradnik, który Wam zaproponowałam jest w moim przekonaniu idealną wręcz propozycją dla osób początkujących, które zaczynają dopiero swoją przygodę z redakcją i korektą. To też godna rozważenia propozycja dla tych,którzy się wdrażają w ten nieco zawikłany świat języka polskiego. W tej publikacji znajdziecie rzetelne i zarazem sprawdzone informacje przekazywane w przystępny sposób. Można zatem rzec, że jest to elementarz redaktora, w którym Autorzy opisali zasady opracowywania tekstów pod względem edytorsko-topograficznym. Za sprawą lektury tej książki podszkolicie swój warsztat, a dzięki wzorcowym przykładom podanie i redagowanie przestanie być dla Was trudną sztuką. Znajdziecie opisy struktury 55 gatunków tekstów, w tym: podanie, e-mail, protokół, prezentację, referat.
Z własnego doświadczenie, szczerze mogę polecić ten podręcznik.

Dzień dobry, Kochani w to czwartkowe popołudnie 💙🐝

#922 - Jak pisać i redagować - praca zbiorowa - PWN Moc wiedzy
#72/52/2022

Książka ma 296 stron. Swoją premierę miała dnia 01.01.2009 roku.

Ten poradnik uczy, jak pisać i redagować rózne teksty.

Jest to książka idealna na początku kariery, gdyż uczy edycji tekstu, lub książki.

Znajdziecie tutaj wiele wzorów tekstów użytkowych takich jak - ogłoszenie, mowa okolicznościowa, list, czy petycja. Oprócz tego przydatne może okazać się sprawozdanie, czy wypowiedzenie.

W książce znajdują się także zasady opracowywania tekstów pod względem edytorsko - typograficznym. Dzięki niej nauczysz się opracowywać różne teksty.

#922 - Jak pisać i redagować - praca zbiorowa - PWN Moc wiedzy
#72/52/2022

Książka ma 296 stron. Swoją premierę miała dnia 01.01.2009 roku.

Ten poradnik uczy, jak pisać i redagować rózne teksty.

Abecadło i tyle:)

Abecadło i tyle:)

Zgrabnie i czytelnie napisana. Idealna dla kogoś początkującego w temacie, który chciałby się podszkolić z edycji tekstu/książki.

• Językoznawstwo
  • Poradniki
  • Edytorstwo
  • Dziennikarstwo
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Jak pisać i redagować? Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych