Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym

Benjamin Graham Wydawnictwo: StudioEMKA biznes, finanse
biznes, finanse
838893189X
Radosław Madejski, Dariusz Bakalarz
inwestycje inwestowanie papiery wartościowe

Super książka, świetne komentarze.
Nie jest jednak lekka i ciężko się czyta i wykonuje analizy. Wartościowa wiedza, podana na przeciętnym talerzu 😊.

W polskiej blogosferze dot. finansów osobistych i inwestowania mamy sporo zwolenników tej książki (precyzyjniej: inwestowania w wartość). Tomasz Jaroszek, Marcin Iwuć, Michał Szafrański, wszystko co jest w tej książce zostało już opisane setkami linijek tekstów na blogachj i przegadane w setkach godzin nagrań.

Czy to znaczy, że nie warto przeczytać książki? Moim zdaniem...

Ciekawa pozycja dla wszystkich zuchwałych i nieomylnych inwestorów. Na pewno nie dla początkujących. Polecam każdemu giełdowemu jeźdźcowi bez głowy. Mimo przykładów z poprzedniego wieku rzuca obraz i daje szeroką perspektywę na rynek papierów wartościowych.

Uczy, aby zwracać uwagę na wartość spółki vs jej cena. Nie sztuką jest zapakować się w akcje modnych spółek bo rosną...

Książka obowiązkowa dla każdej osoby, która chce lokować pieniądze na giełdzie. Jednak nie polecam książki dla bardzo początkujących, bo książka może być niezrozumiała.

Tłumaczenie tej książki jest fatalne. Wybrałem polski przekład z racji tego, że nie znam angielskiej terminologii rynków finansowych i szczerze powiedziawszy nie bardzo chcę ją poznać bo to nie moja działka. Niestety przy tym tłumaczeniu za każdym razem jak coś wydaje się nielogiczne to muszę sięgać do oryginału i najczęściej okazuje się, że to nieścisłość, albo ewidentny...

Porządny kawał lektury. Ciężko to zdefiniować, ale jest w niej coś, co sprawia, że nabieramy respektu do siły umysłu autora.
Podobne odczucie miałem czytając "Apologię Matematyka" Hardego i "Czym jest życie?" Schrödingera.

Nie opowiem z własnego doświadczenia, jak wiedza w niej zawarta praktycznie wpływa na uzyskane stopy zwrotów i bezpieczeństwo inwestycji.
Na to jest za...

Arcymistrzowską książka dla każdego miłośnika finansów oraz inwestowania!!!

Osobiście uważam ze jest to Najważniejsza książka dla pospolitego pojedynczego inwestora!!!

Mega mega mega wiedza!
Mimo upływu dekad, Wciąż aktualna!

Nie bez powodu polecana przez Warrena Buffeta- najbogatszego Finansisty z listy Forebs!

Pozdrawiam
Maciej Słupsk

Genialna książka. Ponieważ już wszystko co powinno się napisać o tej książce zostało napisane, dodam tylko że książka jest świetna również dlatego, że rady w niej zawarte przy drobnych modyfikacjach można stosować nie tylko na giełdzie ale także na innych rynkach jak srebra, zlota czy nieruchomosci.

Książka bardzo ciekawa, zdecydowanie raczej dla osób bardziej zaawansowanych. Mimo, że w teorii bardziej dotyczy rynku amerykańskiego, to uważam, że warto się z nią zapoznać, bo zawiera wiele zasad, rad, jak w ogóle podchodzić do tematu inwestowania. Zdecydowanie ważna lektura

Takie lejce dla każdego rozbrykanego konika (żeby nie powiedzieć osiołka). Jakby ktoś chciał koniecznie wygrać swoją Wielką Pardobicką w inwestycjach na giełdzie, to Gracham ściągnie lejce i powie "spokojnie, za niejedną z tych przeszkód jest rów, którego nie widzisz. Lepiej weź swoje 5% i idź tą równą ścieżką w cieniu drzew. Wielkiej Pardobickiej nie wygrasz, ale do mety...

Dyskusje

1 124