Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym

Benjamin Graham Wydawnictwo: StudioEMKA biznes, finanse
biznes, finanse
838893189X
Radosław Madejski, Dariusz Bakalarz
inwestycje inwestowanie papiery wartościowe

Biblia fundamentalistów. Nastawienie mentalne i porady nadal są aktualne, gdyż mimo zmieniającego się świata finansów, podstawy dobrego biznesu i funkcjonowania spółek w dużej mierze są podobne. Ideologia inwestora, którą chce przekazać Graham nadal pozostaje aktualna.

No ja nie umiem przez to przejść. To jest może i mądra książka, ale chyba nie dla takiego prostego człowieka. Dużo mnie to kosztowało frustracji, a zastosować tego nie potrafię. Ogólnie wielki szacunek dla autora, ale kurde, to nie jest na nasz rynek.

Bardzo dobra książka lecz łatwiej zrozumieć książkę Tradera21 - zawiera też ona więcej danych.
W tej brakuje informacji o cyklach dolara, itp.

Klasyka, ale nie dla absolutnych początkujących. Trzeba też mieć na uwadze, że przytaczane przykłady pochodzą z lat 60. XX wieku w USA - część informacji nie ma zastosowania dzisiaj w Polsce a niektóre są wręcz nieaktualne. Sytuację ratują trochę komentarze do poszczególnych rozdziałów.

- nie polecam tej książki dla osób które dopiero zaczynają interesować się giełdą, ponieważ jest to już poziom zaawansowany
- dzieło ponadczasowe, a zawarte w nim rady bezcenne
- aktualizujące komentarze również bardzo przydatne
- z pewnością wrócę do niej ponownie

Przydatne informacje, kultowa pozycja warto przeczytać

Każdy powinien przeczytać tę pozycję jeżeli inwestuje. warunek, wcześniej przeczytaj kilka innych prostszych książek. W świacie gdzie się gada o magi AT tu mamy fundament, który przypomina czym jest rynek finansowy.

Byłem swego czasu zły na tę książkę, ale do Niej trzeba po prostu dorosnąć.

Książka jest nie tylko bardzo ciekawa i zarazem pouczająca ale pokazuje również, że historia cały czas się powtarza. Argumenty o upływie czasu czy twierdzenia, że w Polsce lub Europie to jest jakoś inaczej traktowałbym mało poważnie.

Jeżeli zaś ktoś twierdzi, że czyta się ciężko to w ogóle nie powinien zbliżać się do tematyki giełdowej. Pozycja Grahama w porównaniu do...

Książka pokazuje początki giełdy. Z gatunku tych, które trzeba przeczytać. Zawiera dużo danych historycznych. Polecam!!!

Dyskusje

• Inwestowanie