Praktyczne podstawy rachunkowości zbiór zadań

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Podręcznik został opracowany przez pracowników naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego, ściśle współpracujących z praktyką gospodarczą. Przeznaczony jest dla słuchaczy szkół średnich i wyższych o profilu ekonomicznym, menadżerów i początkujących księgowych, których skutecznie i możliwie szybko nauczyć ma zasad prowadzenia rachunkowości. W zamieszczonych w książce zadaniach przybliżono typowe operacje gospodarcze związane z funkcjonowaniem trzech przykładowych firm. Każda operacja wynikająca z konkretnego zdarzenia została prawidłowo udokumentowana, a następnie zaksięgowana na kontach przewidzianych w zakładowym planie kont. Wykorzystano w tym celu podstawowe dokumenty księgowe i obrazowo przedstawiono powiązanie treści dokumentu z zapisami na kontach. Zaprezentowano również sposób wypełniania sprawozdań finansowych, deklaracji ZUS i podatkowych. Praktyczną znajomość poruszanych w podręczniku zagadnień pozwala sprawdzić samodzielne rozwiązanie zadań i testów przygotowanych przez autorów.

Nine | 2015-10-03