Chłopak Beaty

Seria: Trzynastki
Wydawnictwo: Egmont Polska

Eliza jest nieśmiałą, trochę zakompleksioną dziewczyną. Mieszka w Nakle nad Notecią, ma młodszą siostrę o zainteresowaniach medycznych, a ich mama prowadzi pracownię sukien ślubnych i komunijnych. Eliza ma dwie bliskie przyjaciółki. Kolekcjonuje komiksy i jest wielbicielką 13.Dwa równoległe wątki opowieści to miłość Elizy do Leszka (kuzyna Beaty) i problemy z tytułową sympatią Beaty. Na obóz językowy Eliza pojedzie dzięki dziadkom. Akcja zamyka się w styczniu.

| 2016-01-28
Na półkach: Styczeń 2016, Przeczytane, ***5

Zawsze lubiłam książki pani Ewy Nowak. Jedne bardziej, drugie mniej. Odnoszę jednak wrażenie, że im dłuższa tym lepsza :)

ZARAZA | 2012-05-13
Przeczytana: 2008 rok

Jako dwunastolatka bardzo lubiłam tę książkę i zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Nie wiem, czy teraz zostawiłaby takie same, gdyż mój gust zdecydowanie się zmienił. Wolę pozostać przy tym, co zyskałam kilka lat temu. Książka przyjemna, lekka. Z niezłą fabułą i w prost idealna dla młodszych czytelniczek :)

Urmurmina | 2014-03-31

Chyba książki Pani Ewy Nowak czytałam dla zapchania czasu na przerwach w szkole lub gdy naprawdę nie miałam już nic do roboty, a nie stać mnie było na wysilenie mózgu na ambitną książkę, na którą trzeba się skupiać. "Chłopak Beaty" to tego typu opowiastka, która może się podobać, ale dla mnie za banalna.

NatalaX | 2014-08-12

Tę książkę przeczytałam mniej więcej rok temu. Nie zawiera wiele stron, jest lekka i przyjemna dla oka. Czyta się ją z wielką łatwotwością i oczywiście przyjemnością. Opowiadia o nastoletniej Elizie i jej przyjaciółce Beacie. Kiedy ta druga zaczęła chodzić z Oskarem, wszystko się komplikuje. Przez nieoczekiwany zwrot wydarzeń okazuje się, że chłopiec zdradza swoją dziewczynę. Między przyjaciółkami dochodzi do okropnego sporu. Przeczytajcie tę powieść, a poznacie ciąg dalszy przygód przyjaciółek, i zapewnicie sobie dodatkową dawkę śmiechu przy spotkaniu z młodszą siostrą Elizy.

Agatka | 2013-06-15

Za stara jestem już na takie historie.

Maggie_Rose Black | 2011-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2011

"Chłopak Beaty" to moja druga książka autorstwa Ewy Nowak i na pewno nie ostatnia. Książka lekka i przyjemna taka na godzinkę. Jeśli ktoś chcę przeczytać, niech przeczyta, ale są o wiele lepsze książki tej autorki, które polecam.

Ervisha | 2010-10-20

Książkę czytałam w dzieciństwie.
Niestety, dla mnie to 118 stron głupot.

Groszek | 2013-10-23
Masza | 2014-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Muszę z przykrością stwierdzić, że inne książki p. Ewy Nowak intrygowały mnie znacznie bardziej. Historia wydaje mi się po porostu za krótka. Uważam, że cieszyłaby się większym powodzeniem, gdyby rozwinięta o choćby jeszcze jeden znaczący wątek.

Pomimo to, nieprzerwanie pozostaję fanką autorki i niecierpliwie czekam na kolejne książki z serii "Miętowej". :)