Chłopak Beaty

Egmont Polska
2004-11-16
2004-11-16
8323720509

Mogło być lepiej,ale nie było tragicznie.
Beata działała mi nerwy. Skoro potrafi się odwrócić od przyjaciółki,bo chłopak jej powiedział,że Eliza go podrywa to co z niej za przyjaciółka? I w ogóle nie dała dojść Elizie do słowa, nie dała się jej wytłumaczyć. Ogólnie Eliza była strasznie bierna, no ale bez tego nie byłoby fabuły.

Mogło być lepiej,ale nie było tragicznie.

Książeczkę tę, mówię zdrobniale z uwagi na objętość treści przeczytałam kilka lat temu. Byłam wtedy pod olbrzymim wrażeniem Pani Ewy, którą po prostu ubóstwiam i uwielbiam (prawie) wszystkie jej powieści. Tak bardzo zakochałam się w mojej autorce, ze chciałam przeczytać także jej starsze dzieła. Historia Beaty jest interesująca i na pewno ciekawa. Czytelnik nie ma problemu, żeby polubić tę bohaterkę, jednak muszę przyznać z czystym sumieniem, że jest to historyjka typowo dla młodej czytelniczki ( wydaje mi się, ze chłopcy nie będą nią zainteresowani). Osobiście miałam wrażenie, że w powieści za mało się dzieje i brakuje charakterystycznej dla Pani Nowak wielowątkowości.

Opowieści z Narnii (ang. The Chronicles of Narnia, w Polsce znane także jako Kroniki Narnii) – cykl siedmiu powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa. Uważany za klasykę literatury dziecięcej oraz najlepszą pracę autora, sprzedał się w ponad stu dwudziestu milionach egzemplarzy w czterdziestu jeden językach. Napisany przez Lewisa pomiędzy rokiem 1949 a 1954 i zilustrowany przez Pauline Baynes, został kilkukrotnie zaadaptowany, częściowo lub w całości, na potrzeby radia, telewizji, teatru i kina. Oprócz dużej liczby motywów chrześcijańskich, cykl zapożycza postaci i idee z mitologii greckiej oraz rzymskiej, jak również z tradycyjnych baśni brytyjskich i irlandzkich.

Opowieści z Narnii opowiadają o przygodach dzieci, które odkrywają historię świata, miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. W każdej z książek, z wyjątkiem Konia i jego chłopca, protagonistami są postaci z realnego świata, które w magiczny sposób przenoszone zostają do Narnii aby pomóc Lwu Aslanowi w zażegnaniu trwającego tam kryzysu.

Tę książkę przeczytałam mniej więcej rok temu. Nie zawiera wiele stron, jest lekka i przyjemna dla oka. Czyta się ją z wielką łatwotwością i oczywiście przyjemnością. Opowiadia o nastoletniej Elizie i jej przyjaciółce Beacie. Kiedy ta druga zaczęła chodzić z Oskarem, wszystko się komplikuje. Przez nieoczekiwany zwrot wydarzeń okazuje się, że chłopiec zdradza swoją dziewczynę. Między przyjaciółkami dochodzi do okropnego sporu. Przeczytajcie tę powieść, a poznacie ciąg dalszy przygód przyjaciółek, i zapewnicie sobie dodatkową dawkę śmiechu przy spotkaniu z młodszą siostrą Elizy.

Chyba książki Pani Ewy Nowak czytałam dla zapchania czasu na przerwach w szkole lub gdy naprawdę nie miałam już nic do roboty, a nie stać mnie było na wysilenie mózgu na ambitną książkę, na którą trzeba się skupiać. "Chłopak Beaty" to tego typu opowiastka, która może się podobać, ale dla mnie za banalna.

Fajne :)

Fajne :)

Muszę z przykrością stwierdzić, że inne książki p. Ewy Nowak intrygowały mnie znacznie bardziej. Historia wydaje mi się po porostu za krótka. Uważam, że cieszyłaby się większym powodzeniem, gdyby rozwinięta o choćby jeszcze jeden znaczący wątek.

Pomimo to, nieprzerwanie pozostaję fanką autorki i niecierpliwie czekam na kolejne książki z serii "Miętowej". :)

Druga-ostatnia książka od pani Ewy Nowak. Jako małolata często powracałam do niej. Fabuła jest prosta, nie skomplikowana. Każdy ją zrozumie. Niestety jak ostatnio zajrzałam do książki się przekonać czy nadal będę miała takie samo wrażenie co przedtem o niej, myliłam się. Z wiekiem czasu książki tego typu przestały mnie fascynować.

Po autorce spodziewałam się czegoś więcej, ale miło się czyta. A tytułowy chłopak Beaty był naprawdę niezłym urwisem!

Całkiem całkiem. Jak dla mnie za krótka akcja, przez co bardzo mi przypomina przydługą opowieść na lekcję polskiego. Można by to było bardziej rozwinąć i byłoby OK...ale pozostawiła dobre wrażenia.

• Ewa Nowak
  • Młodzieżowe