Awantura w Niekłaju

Wydawnictwo: Zielona Sowa
837220389X

Inne wydania

W niekłajskim Ogrodzie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Dotąd rywalizowały tam ze sobą trzy stowarzyszenia: Piratów, Kolonistów i Zielonych Jaszczurek. Pojawia się jednak jeszcze intruz, który próbuje pokrzyżować ich plany. Czy chodzi o panowanie nad Ogrodem? Czy o legendarny skarb ukryty w tajemniczych podziemiach? A może o wynalazek strzeżony pilnie w miejscowej fabryce? Zagadki, intrygi, humor i emocje wszystko to znajdzie się w tej książce.

| 2016-06-07
Na półkach: 2016.06, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Powrót do lektury z okresu dojrzewania i nic z rozczarowania, książka nadal bardzo dobra, przygodowa z wątkiem kryminalnym, napisana błyskotliwym językiem. Autor szanuje młodego czytelnika i nie upraszcza dla niego tekstu, za co jestem mu bardzo wdzięczny, bo prawdopodobnie Niziurski był jednym z tych autorów, który nauczył mnie wielu słów i zwrotów (zaczytywałem się w jego książkach). Na uwagę zasługuje dramaturgia powieści, skomplikowana fabuła, zwroty akcji oraz zaskakujące momenty. Barwna opowieść o wakacjach spędzanych w domu, a raczej w ogrodzie, o grupach młodzieżowych, rywalizacji, a także o solidarności, przyjaźni, osamotnieniu (Adenauer), potrzebie akceptacji.

PABLOPAN | 2012-06-24

Wspomnienia dzieciństwa i czytania książek Niziurskiego wciąż przywołują uśmiech :)

Moja ukochana książka z dzieciństwa,przygody,niebezpieczni złodzieje,tajemniczy ogród i trzy antagonistyczne grupy młodzieży,czy potrafią zjednoczyć siły i pokonać zagrożenie?

Powiem krótko:moje dzieci pokochały tą książkę.

Antoni Leśniak | 2014-10-31
Przeczytana: 31 października 2014

No cóż, gdybyśmy dziś odkopali skrzynie Szwajsa, na pewno nawet na myśl by nam nie przyszło, żeby ów skarb przekazać Fidelowi Castro lub Abbasowi, co z kolei chcieliby zrobić nasi bohaterowie. Jakże inne czasy, i jakże inna, wydawałoby się o wiele większa świadomość, choć pewnie gdyby dziś zapytać młodych ludzi to raczej żaden nie miałby tak szczytnych celów, jakiekolwiek by one nie były. Jednak dzieciaki, które są bohaterami tej lektury żyją zaledwie 15 lat po wojnie i są wychowywani w silnym duchu patriotycznym, nacechowanym jednak socjalistyczną retoryką i antyimperialnym slangiem, który spotykają na co dzień, od szkoły poprzez place, ulice, specyficzny język oraz rożne metody zagospodarowania ich wakacyjnego czasu, gdzie nie ucieka się od indoktrynacyjnego wpływu. Takie zadania stawiała przed młodymi ludźmi socjalistyczna ojczyzna, nie można było myśleć inaczej, To oczywiście nie zmieni charakteru dzieci, które zawsze są spragnione przygód i tajemnic, są gotowe szukać skarbów,...

jolunia559 JOLA | 2010-07-20

Dla młodzieży-rewelacyjna księga pełna przygód!

Miscorpio | 2013-02-06
Przeczytana: 03 lutego 2013

Świetna historyjka dla młodzieży, napisana lekkim i barwnym językiem. Jedyne, co gryzie mnie, jako dorosłego czytelnika, to tendencyjny sposób prezentowania ówczesnego ustroju przez autora, ale jestem zdania, że dla młodzieży może to być tylko dodatkowy smaczek, a nie goryczka propagandy;)

Aluss5 | 2013-11-10
Przeczytana: 2000 rok

To jest książka mojego dzieciństwa. Uwielbiam ją.Przeczytałam ją kilkukrotnie i za każdym razem płakałam ze śmiechu. Jest to kryminał- sensacja dla dzieci (i nie tylko). Wciąga od pierwszych kartek, czy nawet od pierwszych zdań, opisujących szkolną inscenizację historyczną.

fuzja | 2014-10-30
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 06 września 2015

Edmund Niziurski to naprawdę dobry pisarz.

Dawid Maj | 2015-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2015

Klasyka jeszcze z czasów szkoły podstawowej. Ile razy do niej wracam (a czytałem już z 20 razy)tak samo dobrze się przy niej bawię.

Urszula | 2013-04-08

Prezent od kochanych Rodziców, nie pamiętam już z jakiej okazji :) Książka bardzo mi się podobała.