Dzikie kury Raj na ziemi

Wydawnictwo: Egmont Polska

Funke Cornelia Dzikie kury Raj na ziemi Wydawnictwo: EGMONT ISBN: 9788323784692 Oprawa: Twarda Ilość stron: 328 Wymiary: 12.8x18.2cm Rok wyd.: 2007 Opis: Szprota ma spędzić ferie na głuchej prowincji w szkółce jazdy konnej, chociaż wcale nie przepada za końmi. Na szczęście jadą z nią również wszystkie pozostałe Kury i wkrótce pięć przyjaciółek przekonuje się, że określenie aRaj na ziemi&q

Dreamer | 2016-05-25

Pamiętam, jak lata temu dostałam właśnie tę książkę pod choinkę. Jako PRAWIE nastolatka nie lubiłam czytać (było to spowodowane głównie niechęcią do lektur szkolnych), wobec tego byłam zmuszona do udawania przed rodzicami, że prezent mi się podoba. Jednak co skłoniło ich do zakupu? Prawdopodobnie nie mieli pomysłu na prezent dla mnie (bo na zabawki byłam już za duża, a na prezenty dla "typowej nastolatki" jeszcze za mała). Do przeczytania tej książki zachęciły mnie jedynie konie na okładce, które są miłością mojego życia odkąd tylko sięgam pamięcią. Nie żałuję swojej decyzji, ponieważ to właśnie TA HISTORIA spowodowała, że pokochałam również książki. Odkryłam, że wcale nie są nudne, jak do tej pory sądziłam. Skutek tego był taki, że rodzice gasili światło i kazali mi iść spać, a ja po kryjomu czytałam książkę pod kołdrą z latarką w ręku.
Podsumowując, książka jest idealna dla "małych nastolatków", wobec tego jeśli szukacie pomysłu na prezent - naprawdę polecam. Jestem bardzo...

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 27 listopada 2016

Dwie ostatnie części są moimi ulubionymi :)
Chyba specjalnie dla nich przeczytałam serię 5 razy, będąc jeszcze w podstawówce :D
Ale dlaczego akurat ta?
Po pierwsze - wstawki z "Romeo i Julii" - świetnie wykorzystany motyw przygotowań do przedstawienia, a Wilma jako Merkucjo...! No po prostu tymi domalowanymi wąsami autorka zdobyła moje serce.
Po drugie - stadnina koni. Nowe miejsce, nowe przygody - sytuacja zupełnie nowa dotychczas nieznana :) Również świetnie zrobiony opis: jak taki obóz konny wygląda?
Po trzecie - spooooooro nowych postaci, które poznacie i pokochacie (z czasem).
Bardzo polecam małym, trochę większym i tym dużym :)

Luelle | 2014-08-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Ajjj co za historia! Kolejne przygody Dzikich Kur, tym razem na prowincji, gdzie uczą się jeździć konno. Uwielbiam tę część <3

Annalynne | 2011-02-19
Przeczytana: 2009 rok

Według mnie książka była bardzo dobra ;) No, prawie genialna. Czytało się ją niezmiernie lekko i przyjemnie, a do tego było zabawnie.

Nadine269 | 2011-01-31
Przeczytana: czerwiec 2010

Zakochałam się w całej sadze.

fuzja | 2012-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2012

Dziewczyny jadą razem do szkółki jeździeckiej, gdzie zakochują się w jeździe konnej,a Szprota i jej najlepsza przyjaciółka "do grobowej deski", jak to ładnie określają, Frida, zakochują się w tym samym chłopaku. Kogo on wybierze? Na pewno tę właściwą;)

Meghan99 | 2012-10-05
Na półkach: Przeczytane, Cornelia Funke

Śmieszna powieść o koleżankach, które rywalizują ze swoimi kolegami.

naczelnakura_1 | 2011-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Książkę czyta się lekko i przyjemnie czasami można się pośmiać, ale raczej nie popłakać.Powieść znowu opowiada historie 5 przyjaciółek, które wyjeżdżają na ferie do szkółki jazdy konnej na głuchej prowincji. Szprota nie lubi koni, ale wkrótce przekonuje się, że określenie ,,Raj na ziemi'' to nie są puste słowa.

kaajka9 | 2012-11-24

Jejku :D
Zaskoczyła mnie ta książka.... Chociaż właściwie to nie ....
Była świetna :D

Kanakuji | 2011-06-20