Niech żyje miłość

Okładka książki Niech żyje miłość Cornelia Funke
Okładka książki Niech żyje miłość
Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Dzikie kury (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dzikie kury (tom 5)
Die Wilden Hühner und die Liebe
Egmont Polska
2007-01-01
2007-01-01
Dzikie Kury

Świetne zakończenie serii!
Ci którzy przeczytali już 4 pozostałe części, na pewno mają już ulubioną bohaterkę. ja również miałam, aż dotychczas... ta część jest dużo poważniejsza i czytelnik nagle zaczyna dostrzegać o wiele więcej "twarzy" pięciu bohaterek.
Głównym wątkiem tego tomu jest MIŁOŚĆ - co też sporo zmienia, bo przecież ludzie zakochani wariują, czyż nie? Gdy czytałam to mając jedenaście lat, myślę, że po raz pierwszy w miarę poważnie zaczęłam myśleć co to jest ta cała miłość.
Książka więc nie tylko bawi i daje taką cudowną lekkość czytania, ale daje czytelnikowi sporą dawkę realizmu i mówi: "Zrób z tym co chcesz, jesteś w takim wieku, że cały świat możesz zmienić.". Mówi to do czytelnika w każdym wieku... do piątoklasistki, "gimbusa", licealistki po kilkunastu związkach czy pani po siedemdziesiątce w bardzo udanym małżeństwie.
Jest po prostu świetna - nic dodać, nic ująć.

Świetne zakończenie serii!

Świetna dla młodszej młodzieży. Polecam gimnazjalistom.

Świetna dla młodszej młodzieży. Polecam gimnazjalistom.

Chyba najpoważniejsza część z całej serii. Porównując bohaterów z pierwszego tomu i obecnych widać jak bardzo zmieniło się ich nastawienie do poszczególnych spraw jak i ich problemy stały się o wiele poważniejsze, jednak to dalej nasza ukochana banda kurczaków która ma swoje własne sposoby na radzenie sobie ze światem za co tak bardzo je kochamy.

Heh. Chyba jestem już na to za stara, ale całkiem ciekawe...

Heh. Chyba jestem już na to za stara, ale całkiem ciekawe...

Ciężko byłoby mi zaprzeczyć, że zakochałam się w tej książce! Żałuję tylko, że jedyny egzemplarz, który posiadam, jest w języku niemieckim. Książka to naprawdę rewelacja, czytając ją miałam wrażenie, że to ja jestem jedną z bohaterek (szczególnie zawsze chciałam być Szprotą). Styl Cornelii Funke jest naprawdę świetny. Polecam!!!

Zabawna i fantastyczna, fajna książka ;)

Zabawna i fantastyczna, fajna książka ;)

Dzikie Kury zawierają w sobie mnóstwo fantastycznych i zabawnych pomysłów. Choć mam dopiero 12 lat (już nie ;)),piszę książki (na razie nie są opublikowane) i Dzikie Kury są mi bardzo pomocne. Na myśl o czytaniu, którejś z nich rozpiera mnie radość.

Śmieszna powieść o koleżankach, które rywalizują ze swoimi kolegami.

Śmieszna powieść o koleżankach, które rywalizują ze swoimi kolegami.

Ostatnia część ;(( szkoda, że to już koniec. Będę tęsknić za szalonymi Dzikimi Kurami

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Czytane wielokrotnie
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Niech żyje miłość