Starożytna filozofia chińska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia - podręczniki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
83-233-1460-8
filozofia i etyka
Nietamarja

Pierwsza polska monografia dotycząca filozofii w najwcześniejszym okresie rozwoju myśli chińskiej. Autor zaznajamia czytelnika ze stanowiskami sześciu głównych szkół filozoficznych poprzez przystępne przedstawienie życiorysów oraz poglądów ich głównych reprezentantów, wprowadzając przy tym krótkie cytaty, czasami po raz pierwszy przetłumaczone na język polski. Publikacja przeznaczona jest...

Autor zaznajamia czytelnika ze stanowiskami sześciu głównych szkół filozoficznych poprzez przystępne przedstawienie życiorysów oraz poglądów ich głównych reprezentantów, wprowadzając przy tym krótkie cytaty, czasami po raz pierwszy przetłumaczone na język polski. Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów sinologii, japonistyki, orientalistyki itp. oraz dla wszystkich zainteresowanych myślą chińską. Dlatego każdy podrozdział zakończony jest literaturą uzupełniającą składającą się z przekładów i opracowań w języku polskim. Całość poprzedza wprowadzenie obejmujące pomoc w kontakcie z językiem chińskim oraz krótki rys historyczny użyteczny w lepszym zrozumieniu przedstawianych systemów i ich chronologii. Dr Tadeusz Czarnik jest adiunktem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i od lat wykłada filozofię chińską na filologii orientalnej.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,1278,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://www.wuj.pl/