Przygody Meliklesa Greka

Wydawnictwo: Zielona Sowa
83-7220-073-4
Przygody, Meliklesa, Greka

Inne wydania

Melikles, tak się bowiem nazywał młody chłopiec, w ostatniej niemal chwili uratowany, szedł ze swymi wybawicielami oszołomiony, na wpół przytomny. Po plecach ściekały mu jeszcze krople krwi od strasznych uderzeń batoga; ale Melikles nie czuł bólu. Żył! Oddychał! Wciągał w płuca chłodny wiew od morza. Słyszał wieczny szept fali. Radosny szloch ściskał mu piersi. Nie mógł jeszcze pojąć całego bezmiaru szczęścia, które go spotkało. Był nie tylko żywy, był wolny! Jak się stało, jak to się mogło stać?! Nie rozumiał swoich wybawców, nie znał ich, nie rozumiał nic.

chrispu | 2014-04-27

Całkiem nieźle napisana książka dla młodzieży (w pewnym sensie chwaląca męskie cechy charakteru - wierność, przyjaźń, braterstwo), której akcja dzieje starożytnych państwach obszaru Morza Śródziemnego. Opowiada o przygodach młodego Greka, niedoszłego niewolnika. Akcja jest dość dynamiczna, przenosi się z lądu na morze i z powrotem. Sporo tu opisów starożytnej rzeczywistości, opisów walk zarówno na lądzie jak i na morzu oraz trochę zwykłej przygody. No i jest oczywiście wątek miłosny. Na końcu książki znajduje się słowniczek pojęć charakterystycznych dla epoki w której dzieje się akcja.
Wg. mnie książka jest raczej kierowana do męskiej części młodzieży (takie miałem wrażenie czytając).

Klucznik | 2016-05-11
Przeczytana: 2010 rok

Tak naprawdę to niewiele jestem w stanie o niej powiedzieć. Czytałem ją dość dawno i niewiele pamiętam szczegółów. Pamiętam jedno - opowieść o młodym Greku dobrze oddaje realia Starożytnej Grecji (i nie tylko), posiada ciekawą, dosyć wciągającą fabułę, ma jakiś swój humor, przeplatany z momentami, w których martwiłem się o losy bohatera. Polecam!

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy miernikiem współczesnego człowieka jest posiadanie konta na facebooku i ogromnej rzeszy znajomych, którzy oprócz tylko tego, że są, to tak naprawdę należą do wirtualnej rzeczywistości, bo nie można owej znajomości tak naprawdę określić mianem wartościowej relacji, bo sprowadza się ona tylko do wpisu potwierdzającego, że jestem w Twoim kręgu. I nic poza tym, nie, przepraszam, fejs posiada stworzoną specjalnie na jego potrzeby bardzo skądinąd ciekawą aplikację, która nazywa sie Urodziny, a której zadanie polega na tym, że o ile podasz datę swoich urodzin, i ją ujawnisz, to wszyscy twoi znajomi będą o tym powiadomieni, i w tym jednym uroczystym i ważnym dla ciebie dniu, ludzie, którzy do tej pory sie do ciebie cały rok nie odzywali, teraz zachęceni przypomnieniem, że dziś świętujesz, wyślą ci kurtuazyjne życzenia, może wkleją jakiegoś kwiatka lub innego emotikona, dając tym znać, że dobrze ci życzą lub jeśli nie, to uznali, że wyślą ci i tak życzenia, bo to wypada, a informacja o...

Blawatka98 | 2015-07-08

Książka jest dobra, ale nie wiem czy na tyle by ją komuś polecić :)

srebrnanatalia | 2016-10-30
Na półkach: Ab ovo, Przeczytane