Furteczki

Seria: Trzynastki
Wydawnictwo: Egmont Polska
Kaktus_xD

Siostry bliźniaczki Laura i Hania są sierotami, wychowywanymi przez babcię i prababcię. Jedna starsza pani rygorystycznie wpaja dziewczynkom wiele zasad, druga pobłaża, bo też ma swoje tajemnice. Dziewczynki potajemnie czytają „13”. Zauroczone są, zresztą jak cała klasa, nowym kolegą cudzoziemcem, którego ojciec przez miesiąc będzie uczył w ich klasie angielskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ZARAZA | 2012-05-13
Przeczytana: 2008 rok

Czytałam jeszcze w podstawówce. Pamiętam, że przeczytałam ją chyba ze trzy razy. Bardzo lekka i przyjemna. Idealna dla relaksu. Polecam młodszym czytelniczkom :)

| 2016-01-28

Jedno z trzech najlepszy opowiadań "Niebieskich migdałów" :) Bardzo mi się podobało - warte uwagi!

Miło się czyta, ale nic specjalnego, a przynajmniej w porównaniu z innymi książkami Autorki. "Cztery łzy" były dużo lepsze.

Karolka | 2011-07-31

Krótkie i treściwe, a do tego jeszcze ciekawe i zabawne ;D
Polecam

Ama-chan | 2015-04-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

:) piekne

GreatAura | 2013-01-09

Według mnie urocza książka. Pamiętam jak jako 10-cio latka z lubością czytywałam ,,Trzynastkę", zresztą robiłam to do ostatniego numeru pisma! (W którym, chwaląc się czy nie, zawarli moją pechową historię!). Napisana lekko, z poczuciem humoru. Obydwie bohaterki książki są rozbudowanymi postaciami i autorka zwraca uwagę na ich charakter. Książkę warto przeczytać, tym bardziej, że nie jest to głupawa opowiastka dla dziewczyn mówiąca o chłopakach, ale także opowiadająca do życiu w rodzinie i szkole. Fajnie się czyta, jest wiele ciekawych i śmiesznych momentów. Polecam!

pchelka3 | 2014-12-26
Przeczytana: 2004 rok

Tak samo jak Lina Karo dobra pouczajaca mowiaca o milosci i przyjazni ksiazka dla 12-15 latek.

Krystal | 2011-07-19
Przeczytana: 17 lipca 2011

Lekka, przyjemna książka opowiadająca o życiu dwóch sióstr bliźniaczek. W sam raz na deszczowy wieczór dla osób, które znów chciałby się poczuć nastolatkiem.

Amandine | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Lekka miła i przyjemna. Jak wszystkie książki Ewy Nowak sprawia, że robi się ciepło na sercu, a bohaterowie byliby świetnymi przyjaciółmi.

Leelunia | 2011-12-15
Przeczytana: 12 listopada 2011

Opowieść o bliźniaczkach - Laurze i Hani i o ich zwykłych, codziennych problemach. Polecam!!! :D