Tomek na Czarnym Lądzie

Cykl: Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
1 006
Tomek Wilmowski, Smuga, Sally, Bosman, Dingo

Inne wydania

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników.

olympique | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Od czasu do czasu wracam do książek, które mnie zafascynowały. Dzięki Alfredowi Szklarskiemu, polubiłem podróże. Jego książki kiedyś to było jak National Geographic.
W tej części Tomek odwiedza Afrykę, poluje na Lwy, słonie, tropi nieznane jeszcze wtedy Okapi. Przy okazji opowiada o polskich podróżnikach i odkrywcach. Przygoda i historia w jednym. Uwielbiam tę książki i szczerze polecam.

Justyna Antoniewicz | 2015-03-13
Przeczytana: 13 września 2014

Wspaniała, przyjemna książka o następnych przygodach Tomka Wilmowskiego który przeżywa niezwykłe, wyjątkowe przygody w Australii i na dwóch kontynentach...Uwielbiam Alfreda Szklarskiego piękna powieść polecam!!!

Małgorzata | 2014-10-21
Przeczytana: 1994 rok

Alfred Szklarski miał talent do barwnego opisywania przyrody,tworzenia niesamowitych przygód Tomka Wilmowskiego:)właściwie od tej pozycji,którą gorąco polecił mi mój tata,zaczęła się moja fascynacja książkami :-)Dziecięcy język,zabawne dialogi i zwierzęta,to doskonała forma zabawy i nauki w poznawaniu świata.Polecam nie tylko dzieciom ale i dorosłym również:-)Przeczytałam wszystkie części,ta zdecydowanie najbardziej utkwiła mi w pamięci i zapadła w serce.Z dużym sentymentem do niej wracam:)

Aleksandra | 2016-04-27

Książka, do której chce się wracać, bo to ulubiona książka dzieciństwa.

Od tej części zacząłem w dzieciństwie moją przygodę z Tomkiem Wilmowskim, i chyba przez to właśnie do niej mam największy sentyment...

Beata | 2015-03-15

Ukochana książka dzieciństwa.

Magdalena | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Po lekturze drugiego tomu o Tomku chcę więcej. Więcej przygód Tomka na innych lądach.

Muszę przyznać, iż Tomek i jego towarzysze ogromnie przypadli mi do gustu. Tom drugi utwierdził moje przekonanie, iż mogłabym się z Tomkiem zaprzyjaźnić.

Tym razem Tomek wyruszył do Afryki, tak jak miał to obiecane w poprzednim tomie. Towarzyszył mu pies, który otrzymał od Sally i członkowie, których znaliśmy z tomu pierwszego, czyli bosman Nowicki, pan Smuga i ojciec Tomka. W tej części pojawia się Hunter - człowiek, który prowadzi naszych towarzyszy w głąb Afryki.

Jeśli chodzi o Tomka, to niewiele się on zmienił. Nadal jest żądny przygód, ciekawy świata, zwierząt oraz lubiący się uczyć nowych rzeczy. W Afryce mógł poznać tamtą faunę i florę. Oczywiście w Afryce poznał również jej rodowitych mieszkańców. Jednak najciekawsze dla Tomka jak zawsze były zwierzęta.

Nie brakowało na czarnym lądzie rzeczy, które Tomek robił po raz pierwszy (jak i zwierząt, które widział po raz pierwszy). Choćby...

Roman Dłużniewski | 2016-12-08

Tym razem Tomek z przyjaciółmi przemierzają Afrykę. I Tomek łapie w pułapkę okapi!! Coś takiego!! Świetna książka!!

Lidka | 2017-06-14

Całą serię "Tomka" pochłonęłam jednym kęsem.Byłam zauroczona każdą jej stroną. Tak napisana rewelacyjnie,że ani przez moment nie czułam się zmęczona czytając kolejne części jak to zwykle bywa w "tasiemcach".
Polecam bo książki warte uwagi.

Aguuu | 2016-06-21

Jeszcze lepsza niż poprzednia część! Ja nie wyobrażam sobie dzieciństwa bez Tomka. W tej książce główny bohater jest już trochę starszy i mądrzejszy, jednak książkę czyta się szybko, z zainteresowaniem i wielkim uśmiechem na ustach :)