Demony. Pokusa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Personal Demons
demony, fantastyka
Monika

Siedemnastoletnia Frannie pochodzi z wielodzietnej katolickiej rodziny, a jej rodzice są ludźmi bardzo zasadniczymi. Dziewczyna najlepiej dogaduje się z ukochanym dziadkiem, wdowcem i pasjonatem starych aut. Jest pewna, że ostatni rok w liceum będzie równie monotonny jak poprzednie, gdy do jej klasy trafia niezwykle atrakcyjny Luc Cain. Nikt nie podejrzewa, że przysłany z piekieł Luc jest demonem, który ma posiąść nie tylko duszę Frannie. Ale Niebiosa mają inne plany. Do walki z mocami piekielnymi staje równie pociągający anioł Gabe…

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/

Nicość | 2012-06-24

Niezbyt oryginalna, ale też nie banalna. Miło się czytało.

Kasia1101998 | 2016-04-02

Bardzo mi się dłużyło czytanie tej książki. Tak szczerze żałuję, że przeczytałam. Opis w ogóle nie pasuje do fabuły książki, no cóż opis lepszy niż sama książka,ale... ja się pewnie nie znam, to dlatego.
Nie warto, naprawdę.

Urmurmina | 2014-04-21

W poszukiwaniu książek o aniołach trafiłam na tą. Oprócz oczekiwanej postaci fantastycznej, znalazł się także demon (który w takiej mieszance dobro-zło bardzo lubię). Interesująca opowieść fantastyczna osadzona w szkolnych klimatach, gdzie dziewczyna jest rozdarta między dwoma tajemniczymi i niezwykłymi chłopakami. Fajna historia, choć finał mnie rozczarował. Jednak polecam, bo to dobra książka.

Magdalena | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Świetna książka.
Po przeczytaniu recenzji i rozpoczęciu czytania byłam nastawiona na nią bardzo sceptycznie. Tym bardziej jak zobaczyłam, iż książka jest pisana z perspektywy widoku dwóch postaci. Jednak zaskoczyła mnie pozytywnie :D.
Polecam ;)

Natalia-Lena | 2011-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Dobre złego początki

Kiedy przeczytałam na okładce pełną entuzjazmu recenzję, że ,,Demony. Pokusa” to powieść ,,porywająca, pełna emocji i zabawna” , naiwnie wierzyłam, że faktycznie któryś z tych peanów się sprawdzi. Cóż, może gdyby była to moja pierwsza książka z tego gatunku, byłabym zachwycona. Może. Chociaż wątpię.

Na początku było całkiem znośnie, gdy zaczęłam poznawać historię z perspektywy Luca. Ot, demon w szkole średniej. Temat wałkowany milion razy, ale się nie zrażałam, a nuż autorka czymś mnie zaskoczy. I zaskoczyła. Już na początku dowiadujemy się o ciekawej zdolności Luca, mianowicie: potrafi on przypisać uczuciom i emocjom zapachy, na przykład czekolady, pieprzu czy imbiru. Całkiem interesująca cecha, niestety – jedyna. Im dalej byłam od rozdziału pierwszego, tym było gorzej. Gdy do Luca dołączyła Frannie, Gabe i reszta wesołej paczki, a akcja zaczęła ,,nabierać tempa”(iście żółwiego swoją drogą) ja zaczęłam brnąć przez powieść.

Kopiuj/ wklej

Frannie...

kasandra_85 | 2012-07-23
Przeczytana: lipiec 2012

Lena | 2012-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Szczerze mówiąc to długo się zastanawiałam jaką opinie i ocenę dać tej lekturze.
Nie zachwyciła mnie.. Nie czułam ogromnego "pociągu" i zachwytu.
Lubię książki z wątkiem miłosnym i to chyba okazało się wielkim plusem.
Frustrowały mnie niektóre wątki i zachowania Frannie.
Czasami czułam ogromny niedosyt.. musiałam na chwilę odłożyć książkę, aby za nią "zatęsknić".
Książka w niektórych momentach była dość ciekawa, a zwłaszcza na początku. Myślę, że i tak zmuszę się aby sięgnąć po kolejną część.
Może zaliczę ją do - bardziej udanych.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gdybyś musiała wybrać pomiędzy Niebem a Piekłem, co byś wybrała? … Jesteś pewna? Frannie Cavanaugh to porządna dziewczyna, choć nie bez skazy. Zawsze trzymała wszystkich na dystans – nawet najbliższych przyjaciół – i wydaje się, że ostatni rok w liceum będzie taki sam… do chwili, gdy do jej klasy trafia Luc Cain. Nikt nie wie, skąd pochodzi nowy uczeń, ale Frannie najwyraźniej coś do niego przyciąga. Nie wie, niestety, że jego mocodawcami są siły piekielne, i że ona sama posiada wyjątkowe umiejętności, które władcę Piekła przyprawiają o dreszcz podniecenia. Luc ma za zadanie przywieść ją do grzechu, a jest niesamowitym przystojniakiem. Niefortunnie dla Luca, Niebiosa mają inne plany. Anioł Gabe za wszelką cenę będzie się starał popsuć Lucowi szyki. Niebawem się okazuje, że walczą nie tylko o duszę dziewczyny. Jeśli jednak Luc przegra, wszyscy będą musieli zapłacić piekielnie wysoką cenę.

Czytałam już wiele książek o walce dobra ze złem, ale o walce nieba z piekłem? To może być ciekawe, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi śmiertelna dziewczyna i jej dusza... Nie czekając zabrałam się więc do czytania debiutu pani Desrochers - "Demony. Pokusa".

Główna bohaterka to siedemnastoletnia Frannie Cavanaugh. Dziewczyna pochodzi z biednej, wielodzietnej, katolickiej rodziny, jednak ona sama nie wierzy w Boga ani w miłość. Pewnego dnia do liceum, do którego uczęszcza Frannie przybywa nowy uczeń, Luc. Chłopak zostaje przydzielony Frannie jako partner na zajęciach, więc siłą rzeczy dziewczyna zwraca na niego uwagę i nie może przestać o nim myśleć.Chłopak jest bowiem demonem, wysłannikiem piekieł, który ma specjalne zadanie - posiąść duszę Frannie i oznaczyć ją dla piekieł. Aby nie miał za łatwo oczywiście pojawia się wysłannik niebios - Gabriel, nieziemsko przystojny anioł, który pragnie oznaczyć duszę dziewczyny dla nieba. Tak oto rozpoczyna się walka, w której nagrodą jest dusza...

Jak na romans książka udana. Polecam wszystkim, którzy mają chrapkę na gorącą miłość.