Polowałam na terrorystów

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7391-442-0
izrael, terroryzm, kobieta
Jadwiga Górka

Opowieść irackiej żydówki, która uciekła do Izraela przed represjami reżimu Saddama Husajna, które dotknęły jej rodzinę. W Stanach Zjednoczonych, do których wyjechała kilka lat potem, stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w dziedzinie walki z terroryzmem.

źródło opisu: alejka.pl

źródło okładki: alejka.pl

chiave | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Znakomity dokument. Autorka, ekspertka w namierzaniu organizacji i instytucji stanowiących bazę islamskiego terroryzmu w USA, pokazuje mechanizm rozprzestrzeniania się dżihadu, jego metod walki i pozyskiwania przezeń zwolenników. A także wskazuje błędy popełniane przez władze amerykańskie - błędy, znacząco obniżające skuteczność walki z terroryzmem. I choć książka dotyczy głównie Stanów Zjednoczonych, powinna stanowić memento dla całej nie-muzułmańskiej reszty świata, wciąż przerażająco beztroskiej i lekceważącej zagrożenie, kiełkujące już w jej granicach. Napisana wkrótce po atakach na WTC, ale sporo przed pojmaniem Osamy Bin Ladena i upadkiem reżimu Saddama Husajna, wydaje się jeszcze bardziej aktualna dzisiaj, gdy wobec napierającej na Europę muzułmańskiej hidżry większość rządów chowa głowę w piasek, a terror poprawności politycznej uniemożliwia nawet diagnozę pojawiających się zagrożeń.
Z pewnością nie jest to lektura lekka ani przyjemna, ale - w moim odczuciu - niezbędna.

betina360 | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Autorka ksiazki jest iracka zydowka. Uciekla do Izraela przed represjami Saddama Husajna ktore dotknely jej rodzine. W Stanach Zjednoczonych zostala jednym z najbardziej cenionych ekspertow w dziedzienie walki z terroryzmem. Znala jezyk i kulture arabska co pozwolilo jej infiltrowac organizacje ekstremistyczne dzialajace w USA. W ksiazce ujawnia co szokuje ze FBI ignorowali przekazywane informacje ktore mogly pomoc doprowadzic do wczesniejszego unieszkodliwienia terrorystow ich uwiezienia i deportacji. Autorka sugeruje zreszta slusznie ze gdyby nie zignorowano sygnalow nie doszloby do katastrofy z 11 wrzesnia 2001.

Polu | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Świetnie napisana analiza dlaczego terroryzm szerzy się jak zaraza i jak doszło do tragedii 11,09. Dlaczego islamiści pałają żądzą podboju ameryki i europy. Po co chcą nas (siebie?) wyzwalać i z czego? To ich droga do rozszerzania religii (zob. wahhabizm ale nie w wikipedi). Natomiast lekceważenie, beztroska i "klapy na oczach" władz państwowych a przede wszystkim poprawność polityczna to otwarta droga dla tych co chcą naszej i naszych dzieci śmierci.

Piotr | 2017-04-08

kobieta po ucieczce z Iraku przedostaje się do Ameryki i tam podejmuję bardzo skuteczną walkę z terrorystami. Sadam Husain powiesił niewinnie wiele osób na placach przed tłumem.Jej ojcu nie udało się uciec z więzienia. Agentka CIA wchodzi w środowiska środowiska muzłumańskie na terenie USA żeby zdobyć jak najwięcej informacji.książka pojawiła się w Polsce w 2004 roku.

zaczytanajoanna | 2016-04-01

Polecam wszystkim zainteresowanym tematem dżihadu. Obraz jaki wyłania się z książki dowodzi, że w obliczu islamskich fanatyków nikt nigdzie nie może czuć się bezpiecznie. Kawał solidnego dokumentu obnażającego nieudolność służb w walce z islamskimi terrorystami.

Olka | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Książka idealna dla ludzi, którzy chcą się dowiedzieć jak dziala terroryzm na świecie oraz uzyskać informację jak doszło do zamachu 11 września.

zdomukowalska | 2018-12-15
Justine | 2018-09-26