Polowałam na terrorystów

Okładka książki Polowałam na terrorystów Rita Katz
Okładka książki Polowałam na terrorystów
Rita Katz Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Świat Książki
2004-01-01
2004-01-01
83-7391-442-0
izrael terroryzm kobieta

Książkę czyta się jak najlepszą powieść sensacyjną. Agentka staje się specem w kwestiach terrorystów i islamskich organizacji. Szkoda, że odkrycia autorki nie były traktowane poważnie. Wtedy być może 11go września by nie było, albo byłby zupełnie inny.

Bardzo wolno rozkręca się ta książka, pierwsze dwa rozdziały to opowieść oczami dziecka o ucieczce z kraju, dalej przeprowadzce do Ameryki już jako dorosła, mnóstwo lania wody i bezsensownych informacji o rodzinie, krewnych. Od trzeciego rozdziału nareszcie natrafia się na odrobinę interesujące wątki odnośnie tłumaczeń i podjęcia nowej pracy, jednak sama narracja zupełnie mnie nie wciągnęła. Czy ktoś to w ogóle zredagował zanim wydał? Spodziewalam się czegoś zupelnie innego, dobry usypiacz.

Daję maksymalną ocenę ze względu na ważność opisywanych problemów i opowiedzianej historii.
Czy nieudolność FBI i CIA opisywana w książce jest w istocie nieudolnością, czy rozmyślnym działaniem zmierzającym do ochrony sojusznika, jakim jest Arabia Saudyjska? Odnoszę wrażenie, że obydwa czynniki występują równolegle. Z całą pewnością działanie agencji rządowych w sposób „nie wie prawica, co czyni lewica” jest kompromitacją służb amerykańskiego państwa.
Islam, to zaraza, równie chora, jak marksizm i każdy normalny człowiek powinien zwalczać jedno i drugie.
Czy to przypadek, że marksistowskie elity tak próbują usilnie wmawiać obywatelom, że istnieje „dobry islam” i zły islam” i że większość, to „dobry islam”?
Nie istnieje „dobry islam”.
Ideologia, która upokarza kobiety, nawet w wersji „dobry islam”, która uczy dzieci ideologii dżihadu jest antyludzka, odrażająca i tyle mam do powiedzenia w tej sprawie. Ta książka, choć nie-wprost ukazuje to i nie tylko to - do bólu.
Dzielna kobieta, mój szacunek.

Książka wcale nie zachwyca. Jest bardzo stronnicza. My, dobrzy Żydzi, Amerykanie. Oni, źli Palestyńczycy i muzułmanie. Miejscami nudnawa, przydługie opisy organizacji i ich powiązań. Miała być,jak autorka sama stwierdza, nie opisem polityki wywiadowczej, tylko opisem jej życia. Tego jak pogodziła specyficzną pracę z życiem rodzinnym itd. A jest w kółko o złych terrorystach i nieodpowiedzialnych agentach FBI.
No i, co mnie wkurza najbardziej, Amerykanie - zbawcy świata. Nieomylna nacja, istota praworządności i sprawiedliwości. Blee.

2051

Znakomity dokument. Autorka, ekspertka w namierzaniu organizacji i instytucji stanowiących bazę islamskiego terroryzmu w USA, pokazuje mechanizm rozprzestrzeniania się dżihadu, jego metod walki i pozyskiwania przezeń zwolenników. A także wskazuje błędy popełniane przez władze amerykańskie - błędy, znacząco obniżające skuteczność walki z terroryzmem. I choć książka dotyczy głównie Stanów Zjednoczonych, powinna stanowić memento dla całej nie-muzułmańskiej reszty świata, wciąż przerażająco beztroskiej i lekceważącej zagrożenie, kiełkujące już w jej granicach. Napisana wkrótce po atakach na WTC, ale sporo przed pojmaniem Osamy Bin Ladena i upadkiem reżimu Saddama Husajna, wydaje się jeszcze bardziej aktualna dzisiaj, gdy wobec napierającej na Europę muzułmańskiej hidżry większość rządów chowa głowę w piasek, a terror poprawności politycznej uniemożliwia nawet diagnozę pojawiających się zagrożeń.
Z pewnością nie jest to lektura lekka ani przyjemna, ale - w moim odczuciu - niezbędna.

kobieta po ucieczce z Iraku przedostaje się do Ameryki i tam podejmuję bardzo skuteczną walkę z terrorystami. Sadam Husain powiesił niewinnie wiele osób na placach przed tłumem.Jej ojcu nie udało się uciec z więzienia. Agentka CIA wchodzi w środowiska środowiska muzłumańskie na terenie USA żeby zdobyć jak najwięcej informacji.książka pojawiła się w Polsce w 2004 roku.

Polecam wszystkim zainteresowanym tematem dżihadu. Obraz jaki wyłania się z książki dowodzi, że w obliczu islamskich fanatyków nikt nigdzie nie może czuć się bezpiecznie. Kawał solidnego dokumentu obnażającego nieudolność służb w walce z islamskimi terrorystami.

Autorka ksiazki jest iracka zydowka. Uciekla do Izraela przed represjami Saddama Husajna ktore dotknely jej rodzine. W Stanach Zjednoczonych zostala jednym z najbardziej cenionych ekspertow w dziedzienie walki z terroryzmem. Znala jezyk i kulture arabska co pozwolilo jej infiltrowac organizacje ekstremistyczne dzialajace w USA. W ksiazce ujawnia co szokuje ze FBI ignorowali przekazywane informacje ktore mogly pomoc doprowadzic do wczesniejszego unieszkodliwienia terrorystow ich uwiezienia i deportacji. Autorka sugeruje zreszta slusznie ze gdyby nie zignorowano sygnalow nie doszloby do katastrofy z 11 wrzesnia 2001.

Świetnie napisana analiza dlaczego terroryzm szerzy się jak zaraza i jak doszło do tragedii 11,09. Dlaczego islamiści pałają żądzą podboju ameryki i europy. Po co chcą nas (siebie?) wyzwalać i z czego? To ich droga do rozszerzania religii (zob. wahhabizm ale nie w wikipedi). Natomiast lekceważenie, beztroska i "klapy na oczach" władz państwowych a przede wszystkim poprawność polityczna to otwarta droga dla tych co chcą naszej i naszych dzieci śmierci.

Książka idealna dla ludzi, którzy chcą się dowiedzieć jak dziala terroryzm na świecie oraz uzyskać informację jak doszło do zamachu 11 września.

• Literatura faktu
  • 2015