Wszystko co można zrobić z papieru

Wydawnictwo: Zielona Sowa
978-83-7623-806-7
papier, rękodzieło
rękodzieło
Marta

Wypróbuj zbiór projektów i pomysłów rozwijający wyobraźnię, ćwiczący zdolności manualne oraz kształtujący umiejętność podążania za wskazówkami. Książka zawiera wyjątkowe pomysły z łatwo dostępnych materiałów i jasne wskazówki „krok po kroku”. Ponad 40 projektów, w tym: kartki na różne okazje (na Dzień Matki, walentynki, Boże Narodzenie i wiele innyc), ramki na zdjęcia, pudełka na różne...

Wypróbuj zbiór projektów i pomysłów rozwijający wyobraźnię, ćwiczący
zdolności manualne oraz kształtujący umiejętność podążania za
wskazówkami. Książka zawiera wyjątkowe pomysły z łatwo dostępnych
materiałów i jasne wskazówki „krok po kroku”. Ponad 40 projektów, w tym:
kartki na różne okazje (na Dzień Matki, walentynki, Boże Narodzenie i
wiele innyc), ramki na zdjęcia, pudełka na różne różności, domki dla
lalek, bukiety kwiatów, papierowe akwarium, koszyczek, teatralne maski i
nakrycia głowy, kukiełki oraz ozdoby na Boże Narodzenie (kartki, ozdoby
choinkowe, prezenty). A także wiele ciekawych pomysłów na zabawy oraz
porady, jak pakować prezenty, jak przygotować przedstawienie w domu, jak
udekorować odświętnie stół wigilijny... Świetny pomysł do zabaw w domu,
przedszkolu i podróży!

źródło opisu: Zielona Sowa, 2010

Wkp | 2016-11-19

PAPIEROWY ŚWIAT

Co można zrobić z papieru? Chyba pierwsze co przychodzi nam do głowy to origami, ale nie zapominajmy o tym, co nasze. Bardziej tradycyjne. O prostych, acz uroczych dekoracjach, których uczymy się niekiedy w szkole, a które nadają się znakomicie na różne okazje. Również, a może w szczególność, na nadchodzące Święta. Bo czyż prezent zapakowany osobiście we własne pudełko nie sprawi o wiele większego wrażenia? A jak najlepiej zrobić tego typu rzeczy podpowie ta urocza publikacja.

Co konkretnie ma ona do zaoferowania? Serię porad jak krok po kroku wykonać wiele prostych, acz znakomitych ozdób z papieru. Ramki na zdjęcia odpowiednie dla konkretnej pory roku, domek, akwarium, kubek, koszyczek… Oddzielnie przedstawione zostały pomysły na stworzenie kartek na różne okazje (a tych nie brakuje, zaczynając od samochodów, na sowach kończąc), domowego teatrzyku a wreszcie te, które odnoszą się bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia.

Brzmi ciekawie i ciekawie też jest....

Bardzo fajny poradnik dla każdego malucha i jego opiekuna.

Pomysły podzielona są na kilka kategorii: kartki na różne okazje, papierowe ozdoby, domowy teatrzyk oraz kartki i dekoracje na Boże Narodzenie.

Ta książka jest pełna pomysłów i różnorodnych technik. Przykłady z książki są bardzo ciekawe i jednocześnie bardzo dokładnie opisane. Więc maluchy z całą pewnością nie będą miały kłopotu by wykonać poszczególne prace. Młodsze dzieci oczywiście z naszą pomocą, ale muszę przyznać, że wiele pomysłów jest na tyle prostych, że pomoc rodzica byłaby w tych przypadkach niewielka.

Książka jest bardzo kolorowa i wesoła. Zaproponowane pomysły do prac plastycznych świetnie nadają się zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Przykłady mogą być także fajnym przykładem do aktywnego spędzenia czasu w domu z dzieckiem oraz źródłem inspiracji do fantastycznej zabawy.

Jestem pewna, że książka spodoba się każdemu. I małe i duże dzieci chętnie do niej zajrzą, a dla rodziców stanie się skarbczykiem...

Isil | 2016-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2016