Prezent dla Świętego Mikołaja

Wydawnictwo: Skrzat

Tego roku święty Mikołaj zachorował i nie mógł rozwieść prezentów... świąteczna i prześlicznie zilustrowana opowieść dla wszystkich dzieci czekających na prezenty.

Amarisa | 2013-12-15
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Grudzień dla większości z nas jest miesiącem przygotowań do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zastanawiamy się, jakie podamy potrawy na stół oraz powoli rozglądamy się za prezentami dla naszych bliskich. Dzieciom oczywiście najczęściej kupuje się jakieś zabawki oraz słodycze. Moja córka uwielbia książki, także co roku staram się jej podarować jakąś ciekawą opowieść. Trafiłam ostatnio na książeczkę autorstwa Ewy Stadtmüller, która idealnie wpasowuje się w świąteczną atmosferę. Mowa o Prezencie dla Świętego Mikołaja.

W środku znajduje się opowieść o leśnych zwierzątkach, które dowiedziały się, że Święty Mikołaj się rozchorował. Zmartwiło je to niezmiernie, nikt bowiem nie lubi być chory, a już zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Zaniepokoiło je jeszcze to, że skoro Mikołaj nie domaga, to kto dostarczy w tym roku prezenty dla ich dzieci. Postanowiły więc, że udadzą się za radą do sowy, która w całym lesie słynie ze swej mądrości. Cóż takiego poradziła im mądra głowa i czy...

Strzelba | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016